27 lutego 2024
Wiadomości

Zamieszki wśród imigrantów w Niemczech

foto: YouTube.com
foto: YouTube.com

Na terenie ośrodka dla imigrantów pod Hamburgiem, w prowizorycznie przygotowanej hali sprzedażowej jednego z hipermarketów, wybuchły wczoraj gwałtowne starcia. Porządek zaprowadziły dopiero nad ranem specjalne oddziały policji.

Niemieckie media spekulują, że rosnące napięcie w ośrodkach azylanckich może wynikać z ich przepełnienia i panujących tam warunków. Starli się ze sobą imigranci z Syrii i Afganistanu, łącznie ok. 200 osób. Nieznany jest dokładny bilans szkód, mówi się też o kilkunastu rannych. Nie wiadomo, kto sprowokował burdy. W innych niemieckich miastach działy się podobne sceny. Niedawno ośrodek dla uchodźców w Calden w Hesji został kompletnie zdemolowany. Ranni zostali interweniujący policjanci. Wcześniej do aktów przemocy dochodziło także w Suhl w Turyngii, w Bonn i Solingen. Media podawały, że przyczyną gwałtownych starć była rzekoma profanacja Koranu.

W środę władze Hamburga podały, że w mieście zabrakło już kwater dla imigrantów. Miasto szacuje, że przebywa tu ok. 30 tys. azylantów i ilość ich stale rośnie. Nowi przybysze nocują pod gołym niebem, zaś reszta skarży się na „złe warunki”. Część rozpoczęła nawet strajk głodowy, domagając się mieszkań. Władze Hamburga przyjęły przedwczoraj w pierwszym czytaniu projekt ustawy, która umożliwi przejęcie przez miasto obiektów gospodarczych, nawet wbrew woli ich właścicieli. Dziś już wiadomo, że głosami lewicy ustawa nabrała mocy obowiązującej.

Mug/mopo.de, spiegel.de

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net