Zarząd PO zmienia listy wyborcze

foto: Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons
foto: Adrian Grycuk, licencja CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons

Skompromitowani politycy nagrani na taśmach są przenoszeni z pierwszego miejsca na listach. Jak informuje niezalezna.pl, Donald Tusk znajduje się w Warszawie i wspomaga partię przy układaniu list.

Zarząd PO spotka się dzisiaj (już drugi raz w tym tygodniu), by ustalić dokładny wygląd list partyjnych do nachodzących wyborów parlamentarnych. – Pierwotna lista w moim okręgu była dziwna. Nie eksponowała właściwie pewnych postaci, raczej je gubiła w tłumie – poinformowała dziś Iwona Śledzińska-Katarasińska w Polsat News. – Jeśli zarząd krajowy uzna, żebym była na liście, to będę na liście. Jeśli nie, to nie będzie to oznaczało, że się pożegnam z Platformą – dodała Katarasińska.

Andrzej Biernat pojawił się na nagraniach z restauracji „Sowa i przyjaciele”, utracił przez to zarówno stanowisko p.o. sekretarza partii, jak i pierwsze miejsce na liście w Sieradzu. Na czołowym miejscu pojawił się natomiast rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Z kolei poseł Tomasz Tomczykiewicz zajmie pierwsze miejsce w Katowicach, zamiast obecnego ministra zdrowia Mariana Zembali. To nie koniec roszady na listach wyborczych PO. Bożenę Szydłowską w Poznaniu na pierwszym miejscu zastąpi Rafał Grupiński, natomiast Jacka Protasiewicza we Wrocławiu Alicja Chybicka. Tymczasem Grzegorz Schetyna nie będzie startował z Dolnego Śląska, tylko z Kielc. Listę w Wałbrzychu otworzyć ma Szef MON Tomasz Siemoniak. Małgorzata Kidawa-Błońska znajdzie się na czele listy w jednej z podwarszawskich miejscowości, Andrzej Halicki znajdzie się na drugim miejscu.

Joan/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net