24 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Zaskakująca wypowiedź biskupa o imigrantach

foto: YouTube
foto: YouTube

Ksiądz biskup Zawitkowski w wywiadzie dla portalu Prawy.pl, przeprowadzonym przez Roberta Wita Wyrostkiewicza powiedział, że w nadciągających falach imigrantów jest nadzieją na odnowę dla upadającego Zachodu. – Europa jest słaba. Musi się poddać. Natomiast proszę zauważyć, że ludzie islamu przyjmują też chrześcijaństwo. Myślę, że to chrześcijaństwo z nową krwią, myśleniem, byłoby o wiele silniejsze i wiele bogatsze – przekonywał biskup.

Zapytany o stosunek do nadciągającej fali muzułmanów, duchowny udzielił zaskakującej odpowiedzi. – To co powiem, może być nawet gorszące zdaniem niektórych odbiorców… Podczas Powstania Warszawskiego u nas na wsi w domu, oprócz mamy, taty, dziadka, babci i nas trojga, było jeszcze 17 osób. Starczyło dla wszystkich chleba. Musiało starczyć, bo się dzieliliśmy, a tata w nocy robił mąkę po kryjomu na śrutowniku. Mąka była gruba, twarda i chleb był twardy, ale starczyło dla wszystkich – powiedział biskup.

Przypomniał także, że to m.in. z najazdu dzikich, pogańskich plemion powstała cywilizacja, która przez prawie półtora tysiąca lat rządziła światem. – Spójrzmy na historię, na czasy Hunów, Wandalów i innych dzikich plemion, które zalewały Europę i chrześcijaństwo. Atylla powiedział papieżowi Leonowi: „Nie ciebie się boję, tylko tego, który za tobą jest”. Odczytuje to jednoznacznie. Z tych Gotów czy Wizygotów, dzikich ludów, narodziła się wielka kultura Zachodu – zauważył biskup Zawitkowski. – Styl gotycki… Średniowieczne nauki zaczerpnięte od arabów… Europa zyskała na tym wiele, a właśnie Europa dzisiaj umiera, jest rachityczna i wiadomo, że umrze. Przychodzą nowe plemiona. Co z nimi zrobić? Pozabijać? Powypędzać? To najłatwiej… Oni tu przyjdą i będą, ale co my zrobimy? – kontynuował hierarcha.

Ciężko stwierdzić, czy będzie tak, jak mówi ksiądz biskup – niemniej, te spostrzeżenia dodają trochę nadziei na przyszłość.

CWIK/prawy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net