27 września 2023
Wiadomości

Zastrzelono podejrzewanego o terroryzm

Kanadyjska policja zastrzeliła mężczyznę stwarzającego „potencjalne zagrożenie terrorystyczne”. Informację podały dzisiejszej nocy sieci telewizyjne CTVCBC. Wiadomości tej na razie nie potwierdziły oficjalne źródła. Wcześniej informowano o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o terroryzm.

foto: YouTube
foto: YouTube

Opublikowany przez Kanadyjską Królewską Konną Policję (RCMP) informuje jedynie o zidentyfikowaniu podejrzanego oraz stwierdza, że „podjęto działania mające zapewnić bezpieczeństwo publiczne”. W komunikacie podkreślono, iż akcja została podjęta, aby „usunąć jakiekolwiek zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego”.

„Bezpieczeństwo Kanadyjczyków jest dla nas najwyższym priorytetem i wszelkie tego rodzaju zagrożenia traktujemy bardzo poważnie” – czytamy w komunikacie.

Anonimowe źródła w kanadyjskich źródłach wywiadowczych podają, że podejrzany został zidentyfikowany jako Aaron Driver, znany również jako Harun Abdurahman. Mężczyzna jest mieszkańcem małej osady Strathoy w prowincji Ontario, położonej ok. 225 km na południowy zachód od Toronto. Drivera zatrzymano już w ubiegłym roku, ponieważ otwarcie wspierał Państwo Islamskie w mediach społecznościowych. Jednak wtedy nie postawiono mu zarzutów.

W lutym sąd wydał nakaz umieszczenia Drivera pod dozorem ograniczającym możliwość poruszania się. Otrzymał on także zakaz korzystania z mediów społecznościowych i komputerów oraz utrzymywania kontaktów z ISIS i podobnym ugrupowaniami.

Te same źródła twierdziły wcześniej, że mężczyzna został zatrzymany wczoraj, po tym jak umieścił w sieci nowe nagranie wideo, grożąc w nim dokonaniem ataku „w dużym mieście”. Portal London Free Press podaje, że do jego domu w Strathoy wtargnęła policja.

Telewizja CTV, powołując się na źródła w policji, podała, iż atak terrorystyczny miał zostać przeprowadzony wczoraj w nieustalonym miejscu.

W kanadyjskiej prowincji Quebec doszło w październiku 2014 roku do dwóch zamachów przeprowadzonych przez radykalnych islamistów. Jednym z ich celów był budynek parlamentu federalnego w Ottawie.

Maj/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net