10 czerwca 2024
Wiadomości

Zatrzymano handlarzy fałszywymi szprycpassami. Wśród nich pracownicy „punktu szczepień” (WIDEO)

Centralne Biuro Śledcze Policji na polecenie dolnośląskiej Prokuratury Krajowej zatrzymało 10 osób zamieszanych w handel fałszywymi paszportami covidowymi. Wśród zatrzymanych są osoby z „punktu szczepień” w Oławie. Fałszywy certyfikat kosztował 100-500 zł.

– Wśród zatrzymanych są pracownicy punktu szczepień oraz „pośrednicy”, powiązani ze środowiskiem wrocławskich pseudokibiców. Wszystko wskazuje na to, że za opłatą od 100 do 500 zł, wprowadzano do systemu informatycznego e-Zdrowie, dane osób niezaszczepionych, poświadczając nieprawdę i wystawiając w nieuprawniony sposób „certyfikat covidowy” – czytamy na stronie policji.

– W ostatnim czasie funkcjonariusze zatrzymali 10 osób na terenie województwa dolnośląskiego. Wśród zatrzymanych są pracownicy punku szczepień, a także „pośrednicy”, którzy znajdowali osoby chcące uzyskań tzw. „certyfikat covidowy” bez zaszczepienia. W wyniku przeprowadzonych przeszukań funkcjonariusze przejęli dokumentację, która będzie szczegółowo analizowana oraz mienie należące do osób podejrzanych w postaci samochodu, biżuterii i pieniędzy, o łącznej wartości około 100 tys. zł – czytamy w komunikacie.

Śledztwo wykazało, że pracownicy jednego z punktów szprycowania – nazywanym powszechnie „punktem szczepień” – w Oławie za opłatę w wysokości od 100 do 500 zł rejestrowali w systemie informatycznym e-Zdrowie dane o rzekomym zaszprycowaniu osób, które pozostały czyste.

– Wszystko wskazuje na to, że fałszywie potwierdzali osobom niezaszczepionym fakt przyjęcia jednodawkowego preparatu przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, wystawiając jednocześnie tzw. certyfikat covidowy. Śledczy ustalili, że „pośrednicy” mogą mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego z wrocławskich klubów sportowych – zaznaczono.

Zatrzymanym postawiono zarzuty korupcyjne oraz związane z poświadczaniem nieprawdy w dokumentach, wyłudzeniami na szkodę NFZ oraz płatnej protekcji. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

policja.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

4 komentarze do “Zatrzymano handlarzy fałszywymi szprycpassami. Wśród nich pracownicy „punktu szczepień” (WIDEO)

  • Dobrze by było, gdyby Ordo Iuris, albo inne stowarzyszenie z normalnymi, uczciwymi prawnikami, zorganizowało akcję pomocy prawnej dla tych ludzi. Ja mogę złożyć darowiznę. Bo na uczciwość procesów i postępowania nie ma co liczyć. Władza hołubi przestępców kryminalnych, ale osób pomagających w walce z bezprawnymi przymusami i represjami nie toleruje i należy się spodziewać wyroków jak za zabójstwo.

    Odpowiedz
  • Wydaje się, że cokolwiek myślimy o tej sytuacji to nie było łatwo podrobić elektronicznie te certyfikaty. łatwiej było przekupić ludzi.
    Czyli technologia na razie się obroniła

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net