„Zatwierdzenie leków na Covid-19 zakwestionowałoby sens masowego wyszczepiania Polaków”. Dr Hałat wyjaśnia, czemu amantadyna i inne leki nie są uznane przez rząd za skuteczne i bezpieczne

Dr Zbigniew Hałat, epidemiolog i były Główny Inspektor Sanitarny w telewizji Trwam skrytykował politykę ministerstwa zdrowia odnośnie postępowania z osobami mającymi pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Wyjaśnił też, czemu amantadyna oraz inne leki nie mają zgody rządu na stosowanie ich wobec osób chorych na Covid-19.

– 8 grudnia 2020 r. doszło do skandalu w skali światowej. Minister zdrowia stwierdził, że lekarze, którzy mają poglądy wynikające z oczytania w literaturze medycznej, a także naukowcy stanowiący zaplecze lekarzy – jak biologowie molekularni – należą do „kołtuństwa”. Po tym prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja, zapowiedział przesłuchania tych lekarzy. W historii medycyny zapewne po raz pierwszy ma miejsce sytuacja, kiedy korporacja lekarska ściga swoich członków, reprezentując interesy funkcjonariuszy szarlatanów – powiedział dr Zbigniew Hałat w programie „Polski punkt widzenia” w telewizji Trwam. – Albo medycyna oparta jest o dowody, albo jest to szarlataneria – dodał specjalista.

– Tak agresywne podejście do zawodu z 8 grudnia 2020 r. wynikało przede wszystkim z potrzeby realizacji programu „wyszczepiania”, czyli było to zastraszenie zawodu lekarskiego przez jego reprezentantów – zaznaczył dr Hałat.

Zostały trzy dni zrzutki! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Ekspert zwrócił też uwagę, że krytycznie nastawieni do polityki ministerstwa lekarze, którzy zgłaszają swoje uwagi, mają na swoje poparcie wiarygodne publikacje naukowe.

– Konkluzje znajdują dzisiaj pełne potwierdzenie w obserwacjach i są ewidencją naukową, spisaną np. w prestiżowym czasopiśmie medycznym „The New England Journal of Medicine”, który od kwietnia zaczął publikować prace dotyczące problemu u osób zaszczepionych, znanego jako poszczepienna immunologiczna małopłytkowość zatorowa – powiedział lekarz. – Droga wyznaczona przez lekarzy w swoich stanowiskach, która została potępiona przez ministra zdrowia i prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, była drogą słuszną i znajdującą obecnie potwierdzenie – podkreślił dr Zbigniew Hałat w telewizji Trwam.

Epidemiolog przyznał również, że zgony sięgające „setek tysięcy osób” wynikają nie z Covid-19, ale „z powodu dezorganizacji, chaosu w opiece zdrowotnej, która – mimo opłacania jej ze środków publicznych – nie wypełnia swojej roli”. – Ludzi teraz się nie leczy, tylko bada z testem uznanym za bezwartościowy, aby odfajkować przebadanie. Wiosną 2020 r. roku mówiłem, że lepiej rzucić monetą, ponieważ wyniki są tak zafałszowane. Zamiast postępować z pacjentem przez SOR, trzyma się człowieka i bada. Mamy liczne zgony z tego powodu, nawet dzieci – podkreślił ekspert.

Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Odniósł się również do leków na Covid-19, o których mówi coraz więcej lekarzy, a których stosowanie wstrzymuje rząd.

– Pacjenta trzeba wcześniej leczyć w domu lekami, które są uznane za skuteczne, co wynika z literatury medycznej, z ewidencji. Lekarze w Piemoncie wygrali proces z ministrem zdrowia o wczesne leczenie pacjentów w domu, żeby unikać ryzykownego dla każdego postępu choroby. (…) Leki takie, jak hydroksychlorochina, amantadyna, iwermektyna, od samego początku okazywały się skuteczne w praktyce wielu kolegów. Gdyby one były zatwierdzone jako skuteczne, podważyłyby możliwość rejestrowania szczepionek – stwierdził dr Zbigniew Hałat. Same preparaty masowo stosowane na społeczeństwie określił z kolei jako „eksperymenty, preparaty wprowadzone w trybie awaryjnym”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.