21 czerwca 2024
Wiadomości

Zbrodniarze na Powązkach

Oficerowie służb specjalnych znowu są chowani na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Nie pomogły deklaracje ministra Siemoniaka o uszczelnieniu procedur wyznaczania miejsc w nekropoliach Warszawy.

W poniedziałek na Warszawskich Powązkach pochowano między innymi: pułkownika Zdzisława Lisowskiego, który był związany z pracą w Zarządzie II Sztabu Generalnego, czyli w instytucji wywiadu wojskowego. W 1972 r. zakończył kurs GRU w Moskwie. Został pochowany z honorową asystą wojskową.

W podobnie podniosłej atmosferze dokonano pochówków byłego oficera Zarządu II SG, pułkownika Dominika Piotrowskiego, attaché wojskowego w Paryżu w czasie stalinizmu. Na innych warszawskich cmentarzach z asystą wojskową pochowani zostali byli pułkownicy wojskowego wywiadu: Eugeniusz Jędrzejewski i Adam Borski.

W honorowych miejscach spoczywają również współorganizatorzy stanu wojennego: gen. Florian Siwicki i gen. Tadeusz Pietrzak oraz wierny Związkowi Radzieckiemu Wojciech Jaruzelski.

Joan/pch24.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net