Zbrodnie ISIS na chrześcijanach uznane za ludobójstwo

Niższa Izba Kongresu USA uznała, że zbrodnie dokonywane przez bandytów Państwa Islamskiego na chrześcijanach, jak też przedstawicielach innych mniejszości religijnych i etnicznych za ludobójstwo.

Foto: Freedom House, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
Foto: Freedom House, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Deklarację jednogłośnie poparło 393 kongresmenów. – barbarzyńcy ISIS systematycznie niszczą inne grupy ludzi jedynie z powodu swojej wiary i tradycji, naruszają święte miejsca dla wyznawców innych religii, gwałcą sumienia i wolność religijną osób mieszkających w Iraku oraz Syrii, jednocześnie podważając cały system ładu międzynarodowego, naruszając praworządność i zasady prawidłowego współżycia społecznego – argumentował w przemówieniu przed głosowaniem Republikanin Fortenberry.

Zdaniem byłego przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Ludobójstwa, dra Gregory’ego Stantona, społeczność międzynarodowa podejmuje skuteczne działania przeciwko zbrodniarzom dopiero po uchwaleniu oficjalnych deklaracji, że istotnie dopuścili się ludobójstwa. Miało to miejsce choćby w przypadków konfliktów w Rwandzie, Bośni i Kosowie.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net