Zełeński w austriackim parlamencie. Część posłów wyszła i zostawiła znaczącą wiadomość na swoim miejscu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński przemawiał do austriackiego parlamentu. Część posłów wyszła, a na swoich miejscach zostawili kartki z wiadomością „miejsce dla pokoju”.

Prezydent Ukrainy za pośrednictwem transmisji wideo przemawiał do austriackich parlamentarzystów. W tym momencie ponad 20 prawicowych posłów wstało i opuściło salę.

Politycy Partii Wolnościowej (FPÖ) stwierdzili, że wystąpienie ukraińskiego prezydenta naruszyło neutralność Austrii. Już wcześniej zapowiadali, że zorganizują jakąś formę protestu przeciwko planowanemu wystąpieniu prezydenta Ukrainy.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Austria ma neutralność zapisaną w swojej konstytucji.

– Austria nigdy w przyszłości nie przystąpi do żadnych sojuszy wojskowych ani nie zezwoli na tworzenie na swoim terytorium baz wojskowych obcych państw – czytamy.

Gdy prawicowi posłowie wychodzili, zostawili na swoich miejscach kartki z napisem „miejsce dla pokoju” i „miejsce dla neutralności”.

dorzeczy.pl

fot. Tt/Володимир Зеленський

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net