Zemsta? Kuriozalny pozew wobec ks. Isakowicza-Zaleskiego

Facebook Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski otrzymał „30-stronicowy pozew do sądu cywilnego” od byłego wiceministra MSZ Roberta Ethana Greya. Jednym z powodów, jak informuje kapłan, jest przekręcenie pierwotnego nazwiska (sic!) byłego wiceministra, który tę funkcję pełnił przez 5 miesięcy.

– Przeszedłem już w życiu niejedno i nieraz zastanawiam się, czy jest coś mnie jeszcze zaskoczyć. Dziś przekonałem się, że jednak tak. Otóż otrzymałem – uwaga! – 30-stronicowy pozew do sądu cywilnego od byłego wiceministra MSZ Roberta Ethana Greya, który przez bardzo krótki czas, bo zaledwie 5-ciu miesięcy, pełnił tę ważną funkcję w rządzie pani premier Beaty Szydło. Szefem MSZ był w tym czasie minister Witold Waszczykowski – napisał na Facebooku ksiądz Isakowicz-Zaleski.

– O co poszło? O dwa moje wpisy na Twitterze, w których zadałem pytanie, czy pan Grey mógłby pomóc w sprawie Pomnika Katyńskiego w New Jersey. Poszło także o to, że przekręciłem jego pierwotne nazwisko z Grygielko na Grygiełko. Tak, tak, to nie opowiadanie Mrożka czy film Barei, ale rzeczywistość roku 2018. Nawiasem mówić, jest to o tyle zaskakujące, że notka w Wikipedii, nigdy przez zainteresowana nie sprostowana, podaje nazwisko Grygiełko a nie Grygielko – tłumaczy.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski uważa, że sprawa ta „ma podtekst polityczny”, ponieważ „wielokrotnie krytykował polski MSZ za uległość wobec USA, Izraela i Ukrainy”. – Mam więc podstawy traktować to jako odwet i szykanę za wyrażanie niewygodnych poglądów. Oczywiście na pozew odpowiem, ale jeżeli dojdzie do procesu, to mam nadzieję, że będzie on jawny, aby opinia publiczna mogła się dowiedzieć, o co tak naprawdę w tej sprawie chodzi – stwierdził.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2102514330029019&id=100008114164039

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.