10 czerwca 2024
WiadomościWojskowość

Żeński batalion „Sun Ladies”

foto: twitter.com/DKurdistan
foto: twitter.com/DKurdistan

Setki byłych niewolnic seksualnych dołączyły do żeńskiego batalionu „Sun Ladies”, by rozpocząć zmasowany atak wymierzony w ich niedawnych ciemiężców w Iraku. 

Jazydzkie kobiety, które nazywają siebie „Force of the Sun Ladies”, chwyciły za broń w odwecie oraz by ochronić swoich współwyznawców. Rekrutują się one spośród około 2 tys. byłych niewolnic, którym udało się uciec z rąk bandytów ISIS. Oprawcy poddawali je okrutnym torturom, gwałcili, a także dokonali masakry na tysiącach ich bliskich podczas szturmu na wioski latem 2014 roku.

Kierowany zbiorowym pragnieniem zemsty batalion przygotowuje się do ofensywy na twierdzę ISIS w Mosulu, gdzie wiele z jego członkiń było seksualnymi niewolnicami.

Kapitan Khatoon Khider przyznała w mediach, że zawsze kiedy toczy się wojna, to kobiety stają się ofiarami. Dodała również, iż teraz bronią przed złem siebie i wszystkie mniejszości w regionie. Zapewniła także o tym, że batalion zrobi wszystko, co w jego mocy.

Kapitan  Khatoon Khider jest jedną ze 100 jazydzkich kobiet, które zostały przeszkolone w kurdyjskich siłach Peszmergów. Kolejne 500 z nich czeka na przeszkolenie.

Szacuje się, że około 5 tys. Jazydów zostało schwytanych przez bojowników ISIS, ale 2 tys. osób zdołało uciec lub zostało przemyconych do Iraku i Syrii. ONZ mówi o jeszcze 3,5 tys. przetrzymywanych przez ISIS w Iraku ludzi. Większość z nich to kobiety i dziewczęta ze środowisk jazydzkich.

Ocaleni opowiadają przerażające historie o wykorzystywaniu seksualnym i torturach. Jedna z kobiet przetrzymywanych jako niewolnica seksualna, przyznała, że po urodzeniu w niewoli dziecka nie mogła go karmić. Jej porywacz ściął chłopca, gdy ten płakał.

Bojownicy ISIS uważają Jazydów za czcicieli diabła. Faktycznie ich starożytna wiara łączy elementy chrześcijaństwa, zaratusztrianizmu i islamu.

Większość ludności jazydzkiej, liczącej około pół miliona osób, przebywa w obozach w irackim Kurdystanie.

W zeszłym miesiącu dyrektor Biura Praw Człowieka ONZ w Iraku, Francesco Motta, stwierdził w wywiadzie dla Daily Mail, że grupa bojowników stara się zniszczyć część lub cały lud Jazydów.

Maj/en.alalam.ir

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net