Zgony uznawane za covidowe w powiecie kłodzkim zawyżono 43 razy? „Zaległe zgłoszenia z listopada i grudnia”

Portal 24klodzko.pl poinformował, że jeden zgon z powiatu kłodzkiego policzono 43 razy w dobowej liczbie zgonów osób z koronawirusem, błędnie utożsamianych jako „ofiary koronawirusa”.

Redakcja lokalnego portalu poinformowała w sobotę, że liczba zgonów z powiatu kłodzkiego została zawyżona. Choć był tylko jeden zgon uznawany za covidowy, został policzony 43 razy.

– Tak duża dobowa liczba ofiar koronawirusa włączyła w naszej redakcji sygnał alarmowy, bo do tej pory liczba zmarłych z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim w statystykach dobowych wynosiła od 0 do 4-5 osób. Zweryfikowaliśmy te dane w powiatowym centrum zarządzania kryzysowego, które codziennie zbiera raporty o sytuacji epidemiologicznej z trzech szpitali w powiecie kłodzkim. Okazuje się, że ostatniej doby w szpitalach w powiecie z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, a nie 43 – podaje 24klodzko.pl.

Redakcja zwraca uwagę, że fake puszczony przez ministerstwo pandemii mocno może odbić się na regionie.

– Jesteśmy powiatem turystycznym, w szczycie sezonu zimowego, tuż przed feriami, a w Polskę właśnie poszła informacja o rekordowej ilości zmarłych z powodu COVID-19 właśnie w naszym powiecie, chociaż sytuacja epidemiologiczna nie jest – jak na razie – alarmująca – napisano.

W poniedziałek portal opublikował odpowiedzi od sanepidu. Instytucja odpowiedziała, że „liczba 43 wykazanych jednego dnia zgonów w raporcie dobowym wynika z rejestracji otrzymanych zaległych zgłoszeń zgonów, które dostarczył do PPIS w Kłodzku kłodzki szpital”. – W omawianym przypadku przysłano zgłoszenia z dużym opóźnieniem tj. z miesiąca listopada i grudnia 2021 r. oraz 1 tygodnia stycznia 2022 r. – powiedziała Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna w Kłodzku Teresa Józefiak.

Przypominamy, że tego typu manipulacje statystykami mogły występować już dużo wcześniej. „Wstrzymanie” w okresie poza sezonem grypowym i „wypuszczone” w takim sezonie pozytywne wyniki testów na koronawirusa można wykorzystać do narracji o „nowej fali koronawirusa”.

24klodzko.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Zgony uznawane za covidowe w powiecie kłodzkim zawyżono 43 razy? „Zaległe zgłoszenia z listopada i grudnia”

  • 20 stycznia 2022 o 09:19
    Permalink

    Takie informacje są podawane prze ministerstwo CODZIENNIE, tylko mało komu chce się to sprawdzać. A szkoda, bo może wtedy dowiedziono by, że od ponad roku podają nam fałszywe dane.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net