21 czerwca 2024
Wiadomości

Zima zbliża się do Polski. Miejscami -20 st. C

Wyż Erik nadciąga znad Skandynawii nad Polskę. Wraz z nim przybędą silne mrozy. Miejscami temperatura spadnie do -20 stopni Celsjusza.

Synoptycy ostrzegają, że na początku grudnia w Polsce pojawią się wielkie mrozy. Nie przewiduje się przy tym większych opadów śniegu, a co najwyżej marznącą mżawkę.

Śnieg pojawi się trochę później. Synoptycy spodziewają się opadów 4 i 5 grudnia.

Mróz przybędzie do Polski najpewniej w piątek. Będzie obejmował stopniowo kolejne obszary Polski. Temperatury dodatnie spodziewane są wyłącznie nad morzem oraz na krańcach zachodnich i południowych kraju.

Synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski powiedział, że „według dzisiejszych prognoz na początku grudnia na wschodzie kraju, tam gdzie dotrze wyż Erik, może być nawet od -12 do -14 stopni” Celsjusza. Z kolei długoterminowe modele wskazują, że około 10-ego grudnia w ciągu dnia temperatura będzie wynosiła około -12 stopni, zaś w nocy nawet do -20.

Najzimniej będzie na Podlasiu.

nczas.com

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net