Zmarł Tadeusz Kukiz

Wczoraj w wieku 83 lat zmarł Tadeusz Kukiz, ojciec byłego kandydata na prezydenta III RP Pawła Kukiza. Informację potwierdził sztab Kukiza na Twitterze.

Kilka dni przed I turą wyborów prezydenckich Paweł Kukiz przerwał kampanię wyborczą ze względu na postępującą chorobę ojca. „Poprosimy o modlitwę w intencji Ojca naszego przyjaciela, wspaniałego lekarza, Kresowianina, patrioty” – czytamy na twitterze sztabu wyborczego Pawła Kukiza.

– Najbardziej na świecie chciałem podziękować mojemu rodzinnemu domowi. Mojej mamie, a w szczególności mojemu ojcu. Tato, wychowanie wśród książek i symboliki narodowej to jest podstawa. Dom rodzinny to podstawa. Tato, to jest w ogromnej mierze twój sukces, że nie dałeś zabić w naszym domu polskości. I ja też na to nigdy w życiu nie pozwolę. Przysięgam. Przysięgam, że nigdy nie zdradzę. Przysięgam, że nikt nie jest w stanie mnie kupić. Ja chcę żyć dla Polski – mówił Paweł Kukiz 10 maja po ogłoszeniu wyników I tury wyborów prezydenckich.

Tadeusz Kukiz przez trzydzieści lat kierował szpitalnym oddziałem chorób wewnętrznych w Niemodlinie. Był także miłośnikiem Kresów Wschodnich. Zajmował się losami obrazów Maryjnych przywiezionych na teren RP z diecezji lwowskiej, łuckiej i części przemyskiej. Został uhonorowany w 2012 roku przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Rok później został laureatem XII edycji Nagrody IPN „Kustosz Pamięci Narodowej”.

Szy

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net