17 maja 2024
Wiadomości

Zmarł Tadeusz Kukiz

Wczoraj w wieku 83 lat zmarł Tadeusz Kukiz, ojciec byłego kandydata na prezydenta III RP Pawła Kukiza. Informację potwierdził sztab Kukiza na Twitterze.

Kilka dni przed I turą wyborów prezydenckich Paweł Kukiz przerwał kampanię wyborczą ze względu na postępującą chorobę ojca. „Poprosimy o modlitwę w intencji Ojca naszego przyjaciela, wspaniałego lekarza, Kresowianina, patrioty” – czytamy na twitterze sztabu wyborczego Pawła Kukiza.

– Najbardziej na świecie chciałem podziękować mojemu rodzinnemu domowi. Mojej mamie, a w szczególności mojemu ojcu. Tato, wychowanie wśród książek i symboliki narodowej to jest podstawa. Dom rodzinny to podstawa. Tato, to jest w ogromnej mierze twój sukces, że nie dałeś zabić w naszym domu polskości. I ja też na to nigdy w życiu nie pozwolę. Przysięgam. Przysięgam, że nigdy nie zdradzę. Przysięgam, że nikt nie jest w stanie mnie kupić. Ja chcę żyć dla Polski – mówił Paweł Kukiz 10 maja po ogłoszeniu wyników I tury wyborów prezydenckich.

Tadeusz Kukiz przez trzydzieści lat kierował szpitalnym oddziałem chorób wewnętrznych w Niemodlinie. Był także miłośnikiem Kresów Wschodnich. Zajmował się losami obrazów Maryjnych przywiezionych na teren RP z diecezji lwowskiej, łuckiej i części przemyskiej. Został uhonorowany w 2012 roku przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Rok później został laureatem XII edycji Nagrody IPN „Kustosz Pamięci Narodowej”.

Szy

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net