Zmarł Wiktor Węgrzyn

Foto: Facebook
Foto: Facebook

Wczoraj w wieku 77 lat zmarł Wiktor Węgrzyn, twórca Rajdu Katyńskiego. „Z ogromnym bólem i smutkiem informujemy, że w dniu 17.01.2017r. nasz Komandor Wiktor Węgrzyn, po długiej walce z ciężką chorobą, odszedł do Domu Ojca” – czytamy na stronie Rajdu Katyńskiego.

Wiktor Węgrzyn urodził się 21 lipca 1939 roku w Warszawie. Studiował w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. W aktach Instytutu Pamięci Narodowej znajduje się notatka Służby Bezpieczeństwa z przesłuchania przeprowadzonego 15 marca 1968 w Nowym Dworze Mazowieckim na okoliczność rozpowszechniania przez Wiktora Węgrzyna informacji o działaniach represyjnych funkcjonariuszy MO i ORMO podczas zamieszek studenckich w marcu 1968 w Warszawie. Wiktor Węgrzyn w następstwie swojej opozycyjnej działalności został zwolniony z pracy w Centrali Produktów Naftowych.

W latach siedemdziesiątych wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i w Chicago założył warsztat samochodowy. W 2000 roku powrócił do Polski. Rok później utworzył stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Cwik/Wiki, „Wzrastanie”, Rajdkatynski.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net