6 kwietnia 2024
RodzinaWiadomości

Zmiana płci na życzenie

Tzw. operacja zmiany płci nie będzie już potrzebna, by formalnie z kobiety stać się mężczyzną a z mężczyzny  – kobietą. Sejm przyjął ustawę, wedle której o metrykalnej płci decydować będzie jedynie subiektywne odczucie zainteresowanych.

Dotychczas, by formalnie móc zmienić płeć w dokumentach, należało przejść zabieg operacyjny oraz terapię hormonalną. Usunięcie niektórych drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych miało na celu upodobnienie pacjenta do osoby przeciwnej płci. Teraz ani operacja, ani hormony nie będą już potrzebne – zgodnie z ustawą, którą Sejm przyjął w tym tygodniu wymaga jedynie, by dwa orzeczenia lekarskie potwierdzały indywidualne poczucie przynależności do innej płci. Specjaliści z Ordo Iuris ostrzegają, iż ustawa może wprowadzić zamęt w prawie, ponieważ fizyczny wymiar przestanie być w ogóle brany pod uwagę przy określaniu płci – co zaburzy dychotoniczny podział na mężczyzn i kobiety. Posłanka Marzena Wróbel podkreśliła również, iż zmiana płci będzie teraz możliwa kilkakrotnie u tej samej osoby.

Głownym pomysłodawcą ustawy jest Anna Grodzka (niegdyś Twój Ruch). Zmianę prawa poprało 252 posłów (posłowie związani z J. Palikotem, SLD, niemal całe PO). Przeciwnych było 158 parlamentarzystów (większość PiS, ZP, dwoje posłów PO, siedmioro ludowców, grupa posłów niezrzeszonych). 11 osób wstrzymało się od głosu.

MGOT/pch24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net