Zmiana wajchy? Niemiecki minister zdrowia o powikłaniach po szprycy na Covid-19. „Muszą być stwierdzane szybciej”

Minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach powiedział, że „powikłania poszczepienne muszą być szybciej stwierdzane”. Redakcja „Deutsche Welle” podkreśla, że „dla osób dotkniętych tym problemem to spóźniona decyzja”.

– Nigdy nie czułem się tak słaby, jak przez ostatnie dwa lata. Czuję się tak, jakbym był uwięziony w swoim ciele i mam wrażenie, że nie istnieję – mówi cytowany przez DW Sacha Schwartz.

W takim stanie mężczyzna znalazł się po 25 marca 2021 roku, gdy przyjął preparat na koronkę od Astra Zeneca.

– To, co zaczęło się wysoką gorączką, zawrotami i bólami głowy, zmieniło się w dwuletnią historię cierpień. Sascha Schwartz opisał u siebie 96 objawów chorobowych. Najgorszym z nich jest „mgła mózgowa”, która nie pozwala się skoncentrować. Sascha nie jest w stanie nawet przeczytać książki – podaje redakcja.

– Człowiek jakby przełączał się na inny tryb działania. Wszystko robi się, jak we śnie, jakby do mózgu nie docierały żadne bodźce. Radości życia i emocji już nie ma – mówi Schwartz.

Choć druga dawka w czerwcu od BioNTech/Pfizer „miała poprawić jego stan”, to „było jeszcze gorzej”. Zajmujący się zawodowo osobami chorymi psychicznie oraz niepełnosprawnymi mężczyzna krótko po zaszprycowaniu poszedł na spacer do parku ze swoimi podopiecznymi. Z powodu zbyt dużej ilości bodźców zewnętrznych doznał załamania nerwowego i od tego momentu jest na zwolnieniu.

– Dopiero po 6 miesiącach udało mi się znaleźć immunologa, który mnie poważnie potraktował. Wcześniej wszyscy lekarze mówili mi, że to objawy psychosomatyczne, że nie mogą być po szczepionce – wyznał mężczyzna.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Ustawa o zapobieganiu chorób zakaźnych definiuje powikłania jako: „zdrowotne i ekonomiczne konsekwencje spowodowane przez szczepienia, które wykraczają poza zwykły zakres odczynu poszczepiennego”. W odpowiedzi na zapytanie DW dotyczące liczby takich przypadków, Instytut Szczepionek i Leków Biomedycznych im. Paula Ehrlicha, podkreśla: „Od rozpoczęcia kampanii szczepień do 31.10.2022 r. po szczepieniu podstawowym plus szczepieniach uzupełniających zgłoszono 333 492 podejrzeń zdarzeń niepożądanych i 50 833 poważnych zdarzeń niepożądanych. Wskaźnik zgłaszania wszystkich pojedynczych podejrzeń zachorowań wyniósł 1,78 na 1000 dawek szczepionki, poważnych pojedynczych podejrzeń zachorowań 0,27 na 1000 dawek szczepionki – wyjaśnia „Deutsche Welle”.

U Schwartza w klinice uniwersyteckiej w Margurgu zdiagnozowano nadpobudliwość układu odpornościowego spowodowanego szprycą.

– To dowód na to, że jego dolegliwości nie są psychosomatyczne – zaznacza DW.

Schwartz założył w Kolonii grupę samopomocową dla osób z podobnym problemem. Jak wyznaje, wiele osób zarzuca im „antyszczepionkowość”.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie DW TUTAJ.

dw.com / kontrrewolucja.net

fot. YT/WELT

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Zmiana wajchy? Niemiecki minister zdrowia o powikłaniach po szprycy na Covid-19. „Muszą być stwierdzane szybciej”

 • 23 marca 2023 o 17:22
  Bezpośredni odnośnik

  Rumuńska senator Diana Yovanovici-Shoshoaca złożyła w parlamencie projekt ustawy przewidujący aneksję szeregu terytoriów obecnie ukraińskich, które były częścią Królewskiej Rumunii.

  Zgłoszona przez senatora inicjatywa ustawodawcza przewiduje nowelizację obowiązującej od wielu lat ustawy nr 129/1997 w sprawie ratyfikacji Traktatu o stosunkach dobrosąsiedzkich i współpracy między Bukaresztem a Kijowem.

  Tym samym dokument będzie zawierał nowy artykuł, zgodnie z którym Rumunia zwraca do siebie swoje historyczny terytoria

  w północnej Bukowinie (miasto Gertsa w obwodzie czerniowieckim),

  Budzhak (mołdawskie miasto Cahul, a obecnie ukraińskie miasta Bolgrad i Izmail),

  region historyczny w Karpatach – Marmarosz,

  a także Wyspa Węża w obwodzie odeskim.

  Zdaniem autora projektu, wszystkie wymienione tereny zostały niesprawiedliwie odebrane Rumunii. Parlamentarzyści uważają, że poprzez unieważnienie tego traktatu straci na mocy również pakt Ribbentrop-Mołotow, a kraj będzie w stanie przywrócić historyczną sprawiedliwość i chronić około 1 miliona etnicznych Rumunów mieszkających w tych regionach.

  Inny senator, który chciał pozostać anonimowy, skomentował tę inicjatywę legislacyjną, ubolewając nad naruszeniem praw etnicznych Rumunów przez ukraińskie władze, które uchwaliły w ubiegłym roku kontrowersyjną ustawę o mniejszościach narodowych.

  Jednocześnie Shoshoaca skrytykowała także obecnego prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa, który jej zdaniem, będąc obywatelem Niemiec, niszczy kraj w interesie Niemiec i Austrii.

  Również według niej kryzys ukraiński to konfrontacja między Stanami Zjednoczonymi a Federacją Rosyjską, podczas gdy terytorium Rumunii jest wykorzystywane jako teatr działań wojennych, a jej obywatele wkrótce staną się mięsem armatnim w tym konflikcie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net