Zmienią się polscy członkowie Komisji Weneckiej

foto: Jurij, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: Jurij, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski poinformował dzisiaj, że na koniec miesiąca dwójce polskich członków Komisji Weneckiej – Hannie Suchockiej i Krzysztofowi Drzewickiemu – kończą się kadencje. Minister zaprzeczył też doniesieniom, jakoby mieli zostać odwołani. 

Zamiast Suchockiej i Drzewickiego Polskę w Komisji reprezentować będą prof. Bogusław Banaszak i prof. Mariusz Muszyński. – Profesorowie, którzy zostali zaproponowani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, to osoby z ogromnym doświadczeniem. Są to konstytucjonaliści, którzy w tej kwestii związanej z pracami Komisji Weneckiej będą po prostu najlepszymi – chwali nowo wybranych poseł Dominik Tarczyński z Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. – Myślę, że powinniśmy z duchem czasu pracować nad tymi zmianami, a ostatnie wydarzenia w Polsce pokazują, że musimy podjąć kroki, aby dobre imię Polski i merytoryczne podejście do reform, które przeprowadzamy, były reprezentowane także w Europie – dodaje Tarczyński.

Bogusław Banaszak jest profesorem nauk prawnych, wykładał m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim, był członkiem Rady Doradczej do spraw Praw Człowieka przy Ministrze Spraw Zagranicznych w latach 2000-2001. Prof. Mariusz Muszyński był kierownikiem Katedry Prawa Dyplomatycznego i Dyplomacji na Wydziale Prawa i Administracji UKSW oraz prodziekanem Wydziału Prawa i Administracji na tej uczelni.

Szy/radiomaryja.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net