5 grudnia 2023
Kościół i wiaraWiadomości

„Zmieniający naukę o małżeństwie to heretycy”

Kardynał Walter Brandmüller, krytyk proponowanych zmian dotyczących nauczania Kościoła na temat małżeństwa i Komunii Świętej dla rozwodników powiedział, że wszyscy zwolennicy idei kard. Kaspera, nawet jeśli są biskupami, to heretycy.

Duchowny jest jednym z pięciu kardynałów, którzy przyczynili się do powstania książki pt. „Pozostać w Prawdzie Chrystusa. Małżeństwo i Komunia w Kościele katolickim”, która koncentruje się na krytyce propozycji niemieckiego hierarchy, kard. Waltera Kaspera, który domaga się udzielania Komunii Świętej katolikom, którzy żyją w grzechu ciężkim.

W zeszłym miesiącu kard. Brandmüller udzielił krótkiego wywiadu portalowi Life Site News, w którym wyjaśnił, dlaczego Kościół nie może dopuścić do Komunii rozwiedzionych wiernych, żyjących w nowych związkach. Podkreślił, że związki takie nie są ważne dla Kościoła. – Jest oczywiste, że praktyka duszpasterska Kościoła nie może stać w opozycji do wiążącej doktryny. Nie może jej też po prostu zignorować. To jest jak z budowaniem mostu. Jeśli architekt nie będzie zwracał uwagi na prawa inżynierii budowlanej, most się zawali. Praktyka duszpasterska musi przestrzegać Słowa Bożego. Zmiana nauczania, dogmatu, jest nie do pomyślenia. Kto jednak świadomie to robi, albo natarczywie domaga się tego, jest heretykiem – nawet jeśli nosi strój biskupi – tłumaczył kardynał.

Hierarcha wspomniał też o potrzebie katechizacji o grzechu pierworodnym i jego skutkach, odkupieniu przez cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, która to nauka była w dużej mierze dotychczas tłumiona. – Nie można zrozumieć losów świata – i własnego życia – bez tych prawd. To nieuniknione, że ignorowanie podstawowych prawd prowadzi do wykroczeń przeciw moralności – dodał.

Kardynał zachęcił także innych duchownych do uczestniczenia w marszach w obronie życia.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net