Zmieniła się mądrość etapu. „Covid-19 jak grypa” to już nie „antyszczepionkizm” ale poważna teza poważnego ministra. Niedzielski przekazuje plany wobec cmentarzy na początek listopada

Do niedawna w oczach rządu i sprzyjających mu gadzinówek twierdzenie, że Covid-19 w jakikolwiek sposób przypomina grypę, było herezją dla religii covidiańskiej i niechybnym znakiem, że ten ktoś jest „antyszczepionkowcem”. Dziś najwyraźniej się to zmieniło. Minister Adam Niedzielski wprost porównał Covid-19 do grypy.

W „Porannej rozmowie” Niedzielski zapowiedział – choć należy zaznaczyć, że nie można mu wierzyć – że na „tym razem niespodzianek żadnych nie będzie” i cmentarze nie zostaną zamknięte na Uroczystość Wszystkich Świętych ani wspomnienie zmarłych następnego dnia.

– Mamy o wiele więcej zabezpieczeń jeżeli można powiedzieć, które nie powodują, że z dnia na dzień sytuacja może się bardzo pogorszyć, chociażby kwestia zaszczepienia powoduje, że te procesy, które w zeszłym roku przebiegały o wiele bardziej gwałtownie, mówię o wzrostach liczb założonych i przede wszystkim wzroście liczby hospitalizowanych, to w tym roku nam taki scenariusz nie grozi. Z dużym prawdopodobieństwem, z największym prawdopodobieństwem tak [będą otwarte – red. Kr] – przekonywał Niedzielski.

– Przede wszystkim chcę powiedzieć, że my jesteśmy w innym miejscu, niż byliśmy rok temu, kiedy jedynym naszym zabezpieczeniem była maseczka i zachowanie dystansu, teraz mamy szczepienia i też dosyć dużą część populacji, która przechorowała i ze względu na to ma odporność. Więc ten próg tolerancji na liczbę zakażeń i liczbę hospitalizacji jest stosunkowo większy. Wszyscy w rozmowach pytają, kiedy te restrykcje, kiedy te restrykcje, a te restrykcje to na razie nie jest ten poziom, bo widzę w szpitalach, że nie ma takiego zagrożenia dla działania – kontynuował, co jest wypowiedzią bezczelną. Przez zdecydowanie większą część czasu bowiem tzw. szpitale covidowe świeciły pustkami. Problemy natomiast mieli ludzie, którzy potrzebowali pomocy z przyczyn innych, niż Covid-19.

– Dopóki nie widzimy tutaj jakby zagrożenia dla działania, my musimy powoli przyzwyczajać się do tego, że będziemy żyli z Covidem i to jest taka naturalna też kolej rzeczy polegająca na tym, że staramy się na razie walczyć z tym Covidem, tak jak walczymy z grypą – ogłosił Niedzielski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net