2 kwietnia 2024
Wiadomości

Znachor z Nowego Sącza stanie przed sądem

Choć nie był lekarzem, od lat przyjmował pieniądze od „pacjentów”. Teraz jest oskarżony o spowodowanie śmierci półrocznej dziewczynki.

Marek H. był znany w okolicy jako samozwańczy znachor. Z jego usług korzystało ponad 60 osób, w tym rodzice półrocznej Magdy P. z małopolskiej wsi. „Terapia” zaordynowana przez mężczyznę polegała m.in. na żywieniu dziecka wyłącznie rozwodnionym kozim mlekiem. To właśnie metody „lecznicze” znachora doprowadziły, zdaniem prokuratury, do drastycznego niedożywienia Magdy, a w konsekwencji do jej śmierci.

Marka H. oskarżono m.in. o sprawstwo kierownicze w związku z narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia. Mężczyzna odpowie też za świadczenie usług medycznych bez posiadania odpowiednich uprawnień i przyjmowanie w zamian korzyści majątkowej.

Przed sądem staną również rodzice Magdy, którzy bez zastrzeżeń wykonywali polecenia „znachora”, doprowadzając tym samym do zagłodzenia dziewczynki. Przez dłuższy czas oboje nie wymieniali w śledztwie osoby Marka H. Podejrzewa się, iż oboje mieli ograniczoną poczytalność. Obecnie poddano ich badaniom psychiatrycznym.

Jak przyznają inni byli „pacjenci” znachora, mężczyzna nakazywał im, by porzucali dotychczasowe metody leczenia i odstawiali wszystkie medykamenty przepisane przez lekarzy. W innym przypadku jego „terapia” miała nie przynieść oczekiwanego efektu.

Mgot/gosc.pl, naszemiasto.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net