Znamy wyniki losowania obostrzeń. Rząd zamyka Warmię i Mazury, reszta kraju prawie bez zmian. Przyłbice już nie chronią przed koronawirusem

Zgodnie z zapowiedziami mediów, rząd wprowadził regionalizację obostrzeń. A konkretnie w jednym województwie ustanowiono wyższe restrykcje, niż były. Ponadto przyłbica i inne zamienniki maski „już” nie chronią przed koronawirusem i nie wolno używać ich zamiast maski – to jedna z dwóch zmian dla reszty kraju. Tymczasem od ponad 60 dni, wedle listopadowych zapowiedzi rządu, powinniśmy być w ogólnopolskiej żółtej strefie, ponieważ średnia pozytywnych wyników z siedmiu dni wynosi mniej, niż 9,4 tys..

Od soboty rząd zakazuje używania innych osłon na twarz, niż maska. Mimo przyłbicy, komina, chusty czy szalika, jeśli nie będzie na twarzy maski, teoretycznie policja może próbować wystawić mandat.

Ponadto osoby przyjeżdżające do Polski z Czech i Słowacji poddane będą obowiązkowej kwarantannie. Więcej w skali kraju się nie zmienia.

Tymczasem w woj. warmińsko-mazurskim wprowadzono dodatkowe ograniczenia. Zamknięte są hotele, miejsca noclegowe, kina, teatry, filharmonie, opery, boiska znajdujące się na zewnątrz, stoki narciarskie, baseny, aquaparki i korty tenisowe. Nauczanie dopuszczalne jest wyłącznie zdalnie. Bary i restauracje są zamknięte, posiłki wydawać można wyłącznie na wynos. Nie mogą działać siłownie oraz kluby fitness, nie wolno organizować wesel oraz konsolacji.

Założyciel naszego portalu Dominik Cwikła przypomina zaś, że wedle listopadowych zapowiedzi rządu, już 61-y dzień powinna obowiązywać ogólnopolska żółta strefa. Dzisiejsza średnia pozytywnych wyników na koronawirusa z siedmiu dni wynosi dziś 7964. Znajduje się poniżej poziom 9,4 tys. od 26 grudnia. Od tego czasu nieznacznie przekroczyła ten limit jedynie przez dwa dni.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.