Znów zamieszki na Lesbos

foto: twitter.com/RT_com
foto: twitter.com/RT_com

W obozie dla migrantów na wyspie Lesbos doszło do zamieszek i starć z policją. Imigranci obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i podpalili kontenery na śmieci. Wcześniej wygwizdali i obrzucili butelkami z wodą greckiego ministra. Policjanci użyli gazu łzawiącego.

Zamieszki wybuchły w Morii, na greckiej wyspie Lesbos, we wtorek, jednak napięcie narastało już od kilku dni. Dochodziło tam do licznych bójek. Zdarzeniem, które przechyliło szalę, miało być rzekomo uderzenie przez policjanta dziecka. Inne źródła mówią o pobiciu młodego mężczyzny. W odpowiedzi migranci podpalili kontenery na śmieci i zaczęli rzucać w policjantów butelkami z wodą. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego.

Zamieszki miały wybuchnąć w skrzydle obozu przeznaczonym dla nieletnich migrantów. Niedługo po wizycie w obozie greckiego ministra ds. polityki imigracyjnej Jannisa Muzalasa i holenderskiego sekretarza stanu ds. migracji Klaasa Dijkhoffa, migranci zaczęli rzucać w policjantów kamieniami. Wcześniej wygwizdali oni i obrzuclil butelkami z wodą Muzalasa. Niektóre źródła podają, że młodzi migranci domagali się wypuszczenia z obozu. Mieli też zrobić dziurę w płocie oddzielającym ich skrzydło od reszty obozu.

W ośrodku dla migrantów w Morii przebywa teraz około 3 tys. osób. Miesiąc temu przekształcono tam dotychczasowy punkt rejestracji uchodźców, zorganizowany na terenie dawnego obozu wojskowego, w zamknięty obóz dla imigrantów.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net