Znowu zmiana mądrości etapu w rządzie. Czy cmentarze będą zamknięte? „Decyzje będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów”

Choć na początku października minister pandemii Adam Niedzielski zapowiedział, że cmentarze nie będą zamykane w okresie świątecznym, teraz wiceminister resortu Waldemar Kraska powiedział, że jednak jest taka możliwość, choć nie na skalę kraju. Twierdzi, że brane pod uwagę będzie kilka kryteriów.

– Mamy o wiele więcej zabezpieczeń jeżeli można powiedzieć, które nie powodują, że z dnia na dzień sytuacja może się bardzo pogorszyć, chociażby kwestia zaszczepienia powoduje, że te procesy, które w zeszłym roku przebiegały o wiele bardziej gwałtownie, mówię o wzrostach liczb założonych i przede wszystkim wzroście liczby hospitalizowanych, to w tym roku nam taki scenariusz nie grozi. Z dużym prawdopodobieństwem, z największym prawdopodobieństwem tak [będą otwarte – red. Kr] – mówił minister pandemii Adam Niedzielski w „Porannej rozmowie” w RMF FM na początku października.

Jak to z deklaracjami rządu w związku z Wielką Histerią, tak i teraz wyraźna deklaracja stała się bezwartościowa. W radiowej Jedynce wiceminister pandemii Waldemar Kraska powiedział, że cmentarze będą zamykane po uwzględnieniu kilku kryteriów.

– Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać – powiedział Kraska.

– Być może na koniec października przekroczymy te 5 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem, ale jeżeli spojrzymy na polskie ulice, na to jak zachowujemy się w środkach komunikacji miejskiej, w sklepach, supermarketach, to nie dziwmy się, że jest tyle nowych przypadków. Zapomnieliśmy już o tych podstawowych zasadach. Maseczce, dezynfekcji, dystansie – przekonywał wiceminister pandemii.

Ponadto w programie straszył liczbami pozytywnych wyników – utożsamiając je z zakażeniami – oraz ilością zgonów osób, u których test dał pozytywny wynik na koronawirusa.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net