Żołnierze Niezłomni w słowach prezydenta

foto: YouTube
foto: YouTube

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na temat niezłomnych bohaterów wypowiedział się Andrzej Duda. Podczas gdy prezydent ich pochwalił, „Krytyka Polityczna” przeprowadziła agresywny atak.

Podczas specjalnej uroczystości prezydent Duda odznaczył bohaterów walki o niepodległość. Ci żołnierze antykomunistycznego podziemia lat powojennych, którzy przetrwali prześladowania i obecni byli w Pałacu Prezydenckim otrzymali odznaczenia oraz nominacje generalnie. – Żołnierze Wyklęci do końca stali po stronie wolnej Polski i nigdy, do samego końca się nie poddali. A za to, w tamtych czasach czekała śmierć, a w najlepszym przypadku katownia, więzienie, cierpienie i ból – mówił Andrzej Duda do zgromadzonych w Pałacu. – Jest jedna polska armia. Ta, która walczyła o prawdziwą wolność i niepodległość Rzeczypospolitej i ta dzisiejsza – dodał prezydent, dając Niezłomnych jako przykład współczesnej młodzieży. Andrzej Duda oddał również honory pochowanym na „Łączce”.

W tym samym czasie, gdy prezydent nagradzał przez lata potępianych i gnębionych bohaterów, „Krytyka Polityczna” przepuściła na nich propagandowy atak, nazywając ich „mordercami dzieci”. „Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy! Bibliotekarze – w przeciwieństwie do żołnierzy wyklętych – nie zabijają młodzieży i dzieci, więc możecie bez obawy ich przytulić i podziękować im za ich ciężką pracę” – przeczytali na facebookowej stronie wszyscy ci, którzy śledzą fanpage „Krytyki…”. Pod obelżywym napisem umieszczono równie niesmaczne „rewelacje” dotyczące rzekomych ofiar Niezłomnych, w tym 187 dzieci. Jak widać, mimo zmiany ustroju komunistyczna propaganda szkalująca dawnych bohaterów nadal ma się znakomicie.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.