22 maja 2024
Wiadomości

Związek pod wodzą radnego PiS zorganizował turniej szachowy. Radny wygrał, bo był jedynym zawodnikiem

Andrzej Matusiak został mistrzem Polski Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD) w organizowanym przez Śląski Związek Szachowy (ŚZS) turnieju. Matusiak wygrał jako jedyny zgłoszony zawodnik. „Mistrz” jest kierownikiem WORD w Jastrzębiu-Zdroju oraz szefem ŚZS, a także radnym PiS.

Andrzej Matusiak przewodzi Śląskiemu Związkowi Szachowemu. Dwa lata temu został też kierownikiem WORD-a w Jastrzębiu-Zdroju.

W sierpniu ubiegłego roku ŚZS zorganizował Mistrzostwa Polski WORD. Honorowym patronatem wydarzenie objął dyrektor WORD w Katowicach i działacz PiS Janusz Freitag.

Portal natemat.pl zaznacza, że Freitag „kilka tygodni temu został odwołany z tego stanowiska”.

Aby wziąć udział w turnieju, trzeba było wpłacić 50 zł oraz być obecnym lub emerytowanym pracownikiem WORD-a w całej Polsce. „Gazeta Wyborcza” ustaliła, że główną nagrodą był tytuł „Mistrza Polski”, puchar i upominki ufundowane przez firmę Mokate. Upominki otrzymać mieli także zawodnicy na drugim i trzecim miejscu.

Ponadto osoby, które trafiłyby na podium, miały mieć zagwarantowany bezpłatny udział w mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych, które organizowano w Katowicach.

„Mistrzem Polski” został Andrzej Matusiak, radny PiS, szef ŚZS oraz kierownik WORD-a w Jastrzębiu-Zdroju. Nie rozegrał jednak ani jednej partii – był bowiem jedyny zawodnikiem, który zgłosił się do turnieju.

– Radny przekazał „Wyborczej”, że puchar i medal przekazał do WORD Katowice, a nagrodę, czyli zestaw Mokate trafił do rodziny z Ukrainy. To były ostatnie zawody tego typu. Kolejne już się nie odbyły – podaje natemat.pl.

natemat.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net