Związki partnerskie legalne we Włoszech

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Wczoraj parlament włoski przyjął większością głosów ustawę legalizującą związki partnerskie osób tej samej płci. Lewicowy premier Matteo Renzi jest dumny i zadowolony. Kościół ubolewa: „To porażka nas wszystkich”.

Nowe prawo zezwala włoskim parom homoseksualnym na zawieranie związków partnerskich oraz zrównuje je w wielu przywilejach z parami heteroseksualnymi. Nie udało się przeforsować klauzuli zezwalającej na adoptowanie dzieci przez pary jednopłciowe, w przypadku prośby o adopcję potomstwa partnera sprawę ma rozstrzygać sąd. Zakazu adopcji dla homoseksualistów we Włoszech nie ma.

Ustawa jest postrzegana przez Renziego jako jego osobisty sukces. Reprezentujący Partię Demokratyczną premier napisał na Twitterze: „To dzień świętowania”. W równie hurraoptymistycznym tonie odpowiedziała Renziemu ambasada Stanów Zjednoczonych, które wprowadziły nie tak dawno u siebie tzw. „śluby” homoseksualne.

Klęską rodziny i „porażką demokracji, jakości pracy parlamentarzystów i sumień wielu ludzi” nazwał wydarzenia w swojej ojczyźnie włoski arcybiskup Bruno Forte. Według hierarchy mamy do czynienia ze „zubożeniem życia demokratycznego wokół sprawy, które może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości społeczeństwa”. Apb Forte ostrzegł, że kolejnym etapem dewaluacji rodziny mogą być próby przeforsowania praw do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Zwrócił również uwagę na fakt, iż ustawę o związkach partnerskich przyjęto wbrew woli większości Włochów. Od dłuższego czasu przeciwko pomysłom Renziego manifestowały miliony obywateli, m.in.na marszach Family Day. Włosi ostro protestowali również przeciwko ideologii gender w szkołach (TUTAJ). Niecały rok temu presję na Włochy próbował wywrzeć ETPC w Strasburgu, określając brak legalnych związków partnerskich dla par homoseksualnych jako akt dyskryminacji (TUTAJ).

MGOT/wpolityce.pl, gosc.pl, ncregister.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.