21 czerwca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Zwolennik homoseksualizmu na Synodzie

Biskup Johan Bonny z Antwerpii został zatwierdzony przez Stolicę Apostolską jako członek jesiennego synodu, w którym będzie reprezentował swój episkopat. Belgijski duchowny we wrześniu 2014 roku wzywał do „formalnego uznawania” związków homoseksualnych.

Sprawa poruszona przez biskupa Johana została zawarta w 22 stronicowym liście otwartym, w którym wzywał on Ojców Synodalnych do porzucenia myśli o małżeństwie i seksualności w oparciu o doktryny i prawo naturalne. Jego zdaniem powinno byc to zastąpione „osobistym sumieniem”.

„Wewnątrz Kościoła musimy szukać formalnej akceptacji relacyjnych wymiarów, które obecne są także w wielu homoseksualnych, lesbijskich i biseksualnych parach. W ten sam sposób, w jaki w istnieją prawne ramy dla partnerów w społeczeństwie, musi istnieć różnorodność form akceptacji w Kościele” –  apelował biskup na łamach belgijskiej gazety „De Morgen” w grudniu.

W ubiegłym roku Belgię reprezentował abp André-Joseph Léonardzie, w środowiskach pro-life znany jako „odważny obrońca”

Szmar/pch24.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net