28 września 2023
Wiadomości

Żydzi z USA: Gross ma rację!

foto: Facebook
foto: Facebook

Przed polskim konsulatem w Nowym Jorku około 200 osób pikietowało przeciwko „wybielaniu polskich zbrodni wojennych” z okresu Holokaustu oraz „nękaniu” Jana Tomasz Grossa. Pikietę zorganizował rabin Zev Friedman.

Organizatorzy podkreślają, że protest przeprowadzono w odpowiedzi na rzekome nękanie przez polski wymiar sprawiedliwości Jana Tomasz Grossa. Głównym organizatorem protestu był dziekan prywatnego żydowskiego liceum Rambam Mesivt, rabin Zev Friedman. Pikieta odbyła się w żydowski Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu i wzięli w niej udział głównie żydowscy licealiści, uczniowie Friedmana. Mieli ze sobą transparenty m.in. z napisami „Jedwabne” i „Never forget” (ang. „Nigdy nie zapomnimy”).

Uczestnicy protestu popierają urodzonego w Warszawie amerykańskiego historyka polskiego pochodzenia, Jana Tomasza Grossa, który zdaniem pikietujących jest nękany przez nasz wymiar sprawiedliwości. Grossowi wytoczono śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach za stwierdzenie na łamach „Die Welt”, że „Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemcy” (TUTAJ).

Friedman skrytykował również polski rząd „utrzymujący, że jest demokracją”, który jego zdaniem tłumi wolność słowa, co uderza w Grossa. Organizator oskarżył również Polskę o przedstawianie incydentu w Jedwabnem jako „odosobnionego przypadku” i podkreślił, że zna wiele opowieści o radości polskich sąsiadów wywołanej bezlitosnym prześladowaniem żydów.

 Szy/pch24.pl, jta.org

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net