Żydzi nie chcą manifestacji na Umschlagplatz

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Grupy lewicowe związane m.in. z Amnesty International planują zorganizowanie wiecu na Umschlagplatz w Warszawie. Przeciwko takiemu naruszeniu godności historycznego miejsca protestują środowiska żydowskie, pisząc: „Wybranie Umschlagplatzu jest dosłownie pluciem w tych, dla których tam rozpoczęła się droga do komór gazowych”.

W latach 1942-43 na placu przy ul. Stawki przetrzymywano Żydów z warszawskiego getta, którzy następnie byli przewożeni do obozów zagłady. Właśnie przy Umschlagplatz zamierzają manifestować zwolennicy przyjmowania imigrantów. Anarchistyczno-lewicowe stowarzyszenia powiązane z Amnesty International chcą „dać odpór rosnącemu sprzeciwowi europejskich społeczeństw wobec przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu”. Wybór miejsca nie jest przypadkiem, organizatorzy porównują bowiem sytuację nielegalnych imigrantów z losem europejskich Żydów, którzy ginęli w obozach koncentracyjnych.

„Nie można zamieniać miejsc pamięci w areny politycznych sporów” – komentują sprawę środowiska żydowskie na portalu Erec Israel. „Niemiecki »socjal« to zupełnie co innego niż ucieczka przed niemieckimi Einsatzgruppen” – piszą oburzeni Żydzi, odnosząc się do kwestii imigrantów. „Nie grozi im tam widmo komór gazowych, śmierci głodowej i rozstrzeliwań. Nikt tez nie naraża się na śmierć za udzielanie im jakiejkolwiek pomocy. (…) Wreszcie sprzeciw ogromnej części polskiego społeczeństwa wobec fali muzułmanów (nie tylko Syryjczyków) zmierzających do Europy ma bardzo niewiele wspólnego z II wojną światową, a bardzo dużo z całkiem współczesnym fenomenem islamskiego dżihadu” – dodają komentatorzy.

MGOT/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net