6 grudnia 2023
Wiadomości

„Żydzi przeciwko AfD”. Żydowskie organizacje przestrzegają przed oddaniem głosu w wyborach na niemieckich nacjonalistów

„Żydzi przeciwko AfD” – to nie hasło „antysemitów” w wyborach do Bundestagu, które mają się odbyć pod koniec września w Niemczech, ale hasło organizacji żydowskich, które tytułuje apel tychże do wyborców, by na Alternatywę dla Niemiec nie głosować.

Polskojęzyczna wersja portalu „Deutche Welle” poinformowała, że „ponad 60 organizacji żydowskich wystosowało wspólny apel o niegłosowanie na AfD w zbliżających się wyborach do Bundestagu”. W apelu czytamy, by obywatele Niemiec zagłosowali na „bezsprzecznie demokratyczną partię i przyczynili się do wyrzucenia AfD z Bundestagu”.

Wśród organizacji, które podpisały się pod apelem, widnieją m.in. Centralna Rada Żydów w Niemczech, Światowy Kongres Żydów i związek sportowy Makkabi w Niemczech.

Autorzy piszą, że Żydzi w Niemczech są tak samo różnorodni, jak Niemcy. – To co nas jednak łączy, to poczucie, że AfD jest zagrożeniem dla naszego kraju – napisano w apelu.

Dalej organizacje żydowskie przekonują, że AfD to „radykalna i wroga religiom partia”, zaś jej politycy mają rzekomo relatywizować holokaust. Zarzucają też uznawanie mniejszości za „małowartościowe”.

Wśród zarzutów organizacji żydowskich, pojawiło się również – a jakże! – sprzeciwianie się Unii Europejskiej. – Jak poinformowano, tym apelem instytucje żydowskie i stowarzyszenia wzywają do kosmopolitycznych, pokojowych, tolerancyjnych i demokratycznych Niemiec. Z drugiej strony, jak dodano, AfD używa Żydów do szerzenia swoich „rasistowskich i antymuzułmańskich haseł” – czytamy na dw.com.

Organizacje żydowskie zwracają także uwagę na manifest wyborczy partii, w którym „Żydzi i życie żydowskie zostały wymienione trzykrotnie, ale tylko w kontekście muzułmańskich gróźb wobec Żydów’aby dać upust antymuzułmańskim resentymentom partii'”.

Na koniec zaś oceniono, że AfD to partia, w której „antysemityzm, rasizm i wrogie nastawienie do człowieka znajdują pożywkę” i jest „zagrożeniem dla naszego kraju”.

Wybory do Bundestagu odbędą się w niedzielę 26 września.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net