Nie żyje ks. Jan Kaczkowski

foto: twitter.com/RepublikaTV
foto: twitter.com/RepublikaTV

Po długiej walce z chorobą zmarł ks. Jan Kaczkowski, założyciel puckiego hospicjum oraz autor książek popularyzujących chrześcijańskie spojrzenie na świat. Na co dzień starał się realizować to, o czym pisał  w książkach: „Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje”.

38-letni kapłan z Gdyni od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem mózgu. W dwóch książkach, „Życie na pełnej petardzie” i „Grunt pod nogami” starał się pokazać, że choroba nie jest powodem do utraty sensu życia, ale drogą do Boga. Swoje wartości realizował w praktyce – pomimo postępującego glejaka aż do ostatnich chwil życia pomagał cierpiącym i potrzebującym. To z jego inicjatywy powstało Puckie Hospicjum Domowe, a następnie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.  Stanowczo sprzeciwiał się eutanazji pokazując swoją działalnością, że chorym potrzebna jest pomoc w życiu, nie w popełnieniu samobójstwa. Do pomocy potrzebującym w hospicjach zachęcał tzw. trudną młodzież oraz byłych więźniów. Za swoją działalność został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta oraz medalem „Curate Infirmos” przyznanego przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Dla wielu był postacią kontrowersyjną przez swoją skłonność do szokujących wypowiedzi. Zadziwił opinię publiczną, chwaląc WOŚP. Broniąc tej inicjatywy powiedział, iż z Jerzym Owsiakiem mógłby znaleźć się w piekle. Jak później wyjaśnił, jego słowa były żartem i nie chodziło w nich o piekło prawdziwe, lecz „o takie które mogą zgotować inni ludzie”. „To była pewna konwencja. Występowałem na tle rozpalonego kominka. Chciałem pokazać pewną absurdalność zarzutów przeciwko Orkiestrze” – wyjaśniał kapłan.

Mimo wszystko zapewniał, że będzie „pracował dłużej niż musi” i tak faktycznie robił. Warto wziąć przykład z człowieka, którego życie nie było byle jakie.

MGOT/tvp.info, rp.pl, tvn24.pl, newsweek.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.