230 tys. Polaków otrzyma wezwanie na komisję wojskową. Stawić się będą musiały również kobiety

W poniedziałek rozpocznie się tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Do 21 lipca do komisji lekarskich przybędzie około 230 tys. Polaków.

Portalsamorzadowy.pl podał, że tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 17 kwietnia. Będzie trwała do 21 lipca.

Zwrócono uwagę, że MON zmieniło ramy czasowe. Powodem były wnioski wojewodów oraz wydłużone egzaminy maturalne. Pierwotnie kwalifikacja miała rozpocząć się już 3 kwietnia i trwać do końca czerwca.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Portal money.pl wymienia, że według projektu rozporządzenia w sprawie kwalifikacji wojskowej do powiatowych komisji lekarskich będą musieli się stawić m.in. mężczyźni urodzeni w 2004 roku, urodzeni w latach 1999-2003 bez kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, kobiety urodzone w latach 1999-2004 z kwalifikacjami przydatnymi do służby wojskowej lub pobierające naukę tych kwalifikacji (np. kierunki lekarskie, pielęgniarskie, psychologiczne, analityki medycznej lub ratownictwa medycznego) i osoby, które zgłosiły się do kwalifikacji wojskowej ochotniczo.

Łącznie szacuje się, że do komisji przybędzie 230 tys. Polaków. Długość kwalifikacji wyznaczono na 66 dni roboczych. W Polsce powstanie około 390 komisji lekarskich. Jedna komisja w ciągu dnia ma orzekać w sprawie około 30 osób.

Portal prawo.pl wskazuje, że tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie kosztowała 401 tys. zł.

money.pl

fot. ilustracyjne/fot. Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net