17 maja 2024
Wojskowość

Afera w wojsku! Kapitan z lubelskiej jednostki ARESZTOWANY za MOLESTOWANIE i nękanie podwładnych

Dowódca 215 kompanii lekkiej piechoty w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, kapitan Grzegorz Ż. został aresztowany przez Żandarmerię Wojskową. Według nieoficjalnych ustaleń Radia ZET, miał molestować i nękać podwładnych. Obecnie został aresztowany na trzy miesiące. Sprawą zajęła się już prokuratura.

Pod koniec minionego tygodnia kapitan Grzegorz Ż. został wyprowadzony w kajdankach z jednostki wojskowej na Majdanku w Lublinie. Przewieziono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Śledczy jednak nie przekazali oficjalnie, jak one brzmią.

– Dobro postępowania i dobro osób pokrzywdzonych uniemożliwia przekazanie bliższych informacji o sprawie – powiedziała Radiu ZET prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Według nieoficjalnych ustaleń Radia ZET, chodzi o molestowanie i nękanie. Zatrzymanie kapitana jest efektem skarg jego podwładnych, którzy od dłuższego czasu zgłaszali problemy z jego zachowaniem.

Wojsko nie komentuje sprawy. Potwierdziło jedynie, że kapitan został zatrzymany.

– Potwierdzam fakt zatrzymania, ale informacji w tej sprawie udziela obecnie jedynie prokuratura. Nie możemy wypowiadać się w tym temacie – przekazała w rozmowie z Radiem ZET por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W sobotę kapitan Grzegorz Z. został aresztowany na trzy miesiące.

radiozet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net