Ambasadorowie warszawskiego rządu prą do wojny? Twierdzą, że jeśli Kijów się nie obroni, to „oznacza to wojnę w Polsce” (WIDEO)

W sobotę ambasador Warszawy we Francji przekonywał, że „jeśli Ukraina nie obroni swojej niepodległości, nie będziemy mieli innego wyjścia, jak przystąpić do wojny”. W niedzielę zaś ambasador Warszawy na Ukrainie oświadczył, że „upadek Ukrainy oznacza wojnę w Polsce”.

Jan Emeryk Rościszewski, ambasador we Francji w programie w telewizji LCI powiedział, że „jeśli Ukraina nie obroni swojej niepodległości, nie będziemy mieli innego wyjścia, jak przystąpić do wojny”. Wypowiedź przetłumaczył portal dorzeczy.pl.

Obecnie trwa próba „obrony” wypowiedzi ambasadora. Opiera się ona na publicystycznej i nieprawdziwej tezie, jakoby Rosja miała nas napaść, gdyby na drodze nie stała jej Ukraina.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Ambasador rządu warszawskiego na Ukrainie Bartosz Cichocki oświadczył w niedzielę, że „to jest oczywiste, że upadek Ukrainy oznacza wojnę w Polsce”. Przywołał przy tym oświadczenie ambasady we Francji, w którym przekonywano, że wypowiedź została „wyjęta z kontekstu”.

Reżimowy aparat medialny z kolei próbował przekonywać, że to Polska zostanie zaatakowana w razie upadku Ukrainy i zostaniemy w ten sposób „zmuszeni” do wojny. Jednak jest to fałszywa narracja.

– [Ambasador] powiedział, że WEJDZIEMY do wojny, jeśli Ukraina się nie obroni, a nie, że będziemy walczyć, jeśli zostaniemy zaatakowani – podkreślił publicysta „DoRzeczy” Łukasz Warzecha.

kresy.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

fot. Tt/Bartosz Cichocki/LCI (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

2 komentarze do “Ambasadorowie warszawskiego rządu prą do wojny? Twierdzą, że jeśli Kijów się nie obroni, to „oznacza to wojnę w Polsce” (WIDEO)

 • 21 marca 2023 o 13:44
  Bezpośredni odnośnik

  Oczywistym jest, że Polska w postaci rządu warszawskiego otrzymała zadanie podsycania i kontynuowania wojny. Widać to gołym okiem od pierwszego jej dnia – wszystkie działania i wypowiedzi, cenzura i tzw. narracja były przygotowane już wcześniej (jak w przypadku covidowej panściemy). W tej chwili palącym (dosłownie!) pytaniem dla nas jest, jak możemy temu zapobiec. Bo rozważania „dlaczego” lub w „czyim interesie” są owszem ważne, ale wobec przewidywalnego upadku Ukrainy ważniejszym jest chyba przetrwanie narodu i kraju. Wiadomo, że Rosjanie wiedzą, iż spora część Polaków nie chce wojny, a większość w ogóle nie rozumie, o co tu chodzi. Jednak w chwili, gdy się to zacznie, będą najpierw strzelać, a potem pytać.

  Odpowiedz
 • 21 marca 2023 o 20:04
  Bezpośredni odnośnik

  @Republikanin

  zapobiec?
  muszą być masowe protesty Polaków

  pozostaje różaniec
  i emigracja z Polski

  I nie dawać na tacę księżom – probanderowcom, Radiu Maryja, Nasz Dziennik

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net