Amerykański wywiad: Na Ukrainie zginęło do 4 tys. rosyjskich żołnierzy

Według amerykańskiego wywiadu, na Ukrainie do tej pory zginęło około 2-4 tys. rosyjskich żołnierzy. Rozbieżność między liczbą podaną przez amerykański wywiad a ukraińskimi komunikatami może wynikać z kilku rzeczy.

William Burns, dyrektor CIA powiedział podczas corocznego wysłuchania przed komisją ds. wywiadu Izby Reprezentantów, że jego zdaniem prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin jest „zły i sfrustrowany”.

– Prawdopodobnie podwoi wysiłki i spróbuje zmiażdżyć ukraińskie wojsko, nie zważając na ofiary cywilne – mówił Burns.

Dodał również, że USA dokonały „intensywnej wymiany informacji wywiadowczych” z Ukrainą. Analitycy CIA nie widzą obecnie szans na zajęcie Kijowa przez Rosję oraz ustanowienie prorosyjskiego rządu.

Z kolei dyrektor Agencji Wywiadu Obronnego USA Scott Berrier powiedział, że „według niepewnych danych” na Ukrainie zginęło obecnie 2-4 tys. żołnierzy.

To wielokrotnie mniejsze liczby, niż podaje strona ukraińska. Wynikać to może z kilku przyczyn. Najbardziej oczywista to rzecz jasna propaganda. Ukraińcy mogą zawyżać rzekome straty Rosjan, o czym od początku wojny informowaliśmy u nas. W czasie wojny, komunikat jednej ze stron konfliktu nie może być uznawany za pewnik.

Druga opcja to problem sytuacji bieżącej. Nie można wykluczyć, że raporty przez pomyłkę i chaos wojenny są liczone kilkukrotnie lub któryś dowódca zawyża ilość wyeliminowanych wrogów. Przez to według danych ukraińskich „na papierze” rzeczywiście może być liczba około 12 tys., jak obecnie podają.

Trzecia kwestia to z kolei sam zbiór danych. Ukraińcy podają w komunikatach „straty”, czyli zabitych oraz wyeliminowanych – poprzez zranienie lub wzięcie do niewoli – rosyjskich żołnierzy.

pap.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net