Amerykańskie wojenne call-center w Polsce. Dzwonią z Ukrainy

Amerykańskie wojska w Polsce utworzyły swoiste call-center. Dzwonią do niego Ukraińcy w sprawie problemów bądź naprawy broni wysłanej przez Zachód.

Amerykańskie centrum obsługuje połączenia z Ukrainy. Wykonać je może każdy żołnierz za pomocą smartfona lub tabletu, po wejściu na zabezpieczony kanał.

Amerykanie odpowiadają często na telefony z linii frontu. W razie możliwości, Ukraińcy korzystają z wideorelacji oraz chatroomów, by pokazywać obraz uszkodzonego lub wadliwego sprzętu.

Według Associated Press, najczęstszym problemem jest polowa naprawa artylerii. Ponieważ dostawy w ostatnim czasie zwiększono, pojawiają się pytania również o samo obsługiwanie sprzętu. Wcześniej bowiem wielu Ukraińców nie zostało przeszkolonych z użytkowania.

Operatorzy amerykańskiego wojennego call-center zwracają uwagę, że często otrzymują prośby o pomoc w naprawie zniszczonego sprzętu.

– Używają tej broni systemów w sposób, który niekoniecznie przewidzieliśmy. Tak naprawdę uczymy się od nich, widząc, jak wiele nadużyć mogą znieść te systemy broni i gdzie jest punkt krytyczny – skomentował AP jeden z operatorów.

Amerykanie zaznaczają, że często problemem jest samo zdiagnozowanie problemu, szczególnie w przypadku bardziej zaawansowanego sprzętu. Innym problemem jest kontakt w czasie walki.

– Często dostajemy telefony z linii ognia, więc w tym samym czasie, musimy pomagać żołnierzom w rozwiązywaniu problemów, jak najlepiej w ich obecnych warunkach – mówi operator.

interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net