Artylerią w kościół. Nie żyją cztery osoby

W Mjanmie (Birmie) wczoraj zginęły cztery osoby podczas ataku wojska na kościół katolicki pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kayanthayar niedaleko Lwaingkaw, stolicy stanu Kaja. Świątynię ostrzelano artylerią.

Jak informuje UcaNews, około 300 osób w weekend chciało schronić się przed walkami pomiędzy wojskiem a członkami Ludowych Sił Obrony. Diecezja Lwaingkaw podaje, że w świątyniach oraz klasztorach przebywa obecnie wiele tysięcy osób. W poniedziałek jeden z nich w stanie Kaja został ostrzelany z artylerii, w wyniku czego zginęły cztery osoby. Dzień wcześniej zaś ostrzelano kościół w Pekon w sąsiednim stanie Shan.

Ruch Obywatelskiego Nieposłuszeństwa poinformował, że Ludowe Siły Obrony podpaliły też domy osób, które współpracują z armią oraz biura instytucji państwowych w kilku miejscowościach w stanie Kaja.

Armia Mjanmy prowadzi działania wojenne przeciwko zbrojnym bojówkom w wielu miejscach w kraju. W ostatnich tygodniach szczególnie gorącym punktem stało się miasto Mindat w stanie Czin, w większości zamieszkałym przez chrześcijan. Miasto jest ostrzeliwane przez wojsko rządowe.

ONZ przewiduje, że wkrótce może dojść do katastrofy humanitarnej w obozach dla uchodźców położonych w lasach, gdzie trwają walki.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.