BCA Research: Ryzyko wojny nuklearnej w ciągu 12 miesięcy wynosi 10 proc.

Kanadyjska firma specjalizująca się w sprzedaży strategii inwestycyjnych BCA Research poinformowała o swoich wyliczeniach dotyczących wybuchu wojny nuklearnej. Jak podali eksperci, ryzyko końca świata z tego powodu wynosi 10 proc. w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Ryzyko wojny nuklearnej pojawia się w dyskusji publicznej co jakiś czas. Oczywiście, w ostatnim czasie z powodu niestabilnej sytuacji w Europie Wschodniej temat znacząco zyskał na popularności.

6 marca prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin postawił rosyjskie wojska nuklearne w stan gotowości bojowej. Najpewniej celem było postraszenie Zachodu. Nie zmienia to faktu, że część osób spanikowała.

Kanadyjska firma BCA Research podzieliła się swoimi wynikami dotyczącymi ewentualnego końca świata. Można rzec, że ryzyko konfliktu z użyciem broni masowej zagłady jest spore ale i małe.

– Chociaż nasze szacunki są obarczone dużym marginesem błędu, oceniamy szanse na kończącą naszą cywilizację światową wojnę nuklearną w perspektywie najbliższych 12 miesięcy na 10 proc. – napisali w raporcie eksperci firmy.

Firma szacuje różnego rodzaju zagrożenia mogące spowodować gwałtowne spadki notowań na światowych giełdach. Jednym z takich zagrożeń jest jądrowy holokaust.

Firma zachęca jednak, by zagrożenie nuklearne ignorować. W efekcie nuklearnej apokalipsy, spadki giełdowe będą bowiem najmniejszym zmartwieniem inwestorów. Zwracają też uwagę, że paniczny strach przed nuklearną apokalipsą może być dobrym momentem do inwestycji.

Słynny „zegar zagłady” publikowany w „Bulletin of the Atomic Scientists” od 1947 roku obecnie wskazuje, że do godz. 12 jest 100 sekund.

Jak wyglądałaby nuklearna apokalipsa? Kilka lat temu naukowcy z Princeton University opracowali symulację pod nazwą „Plan A”. Jak wyglądałby przebieg wojny jądrowej, można sprawdzić TUTAJ. Z kolei TUTAJ można zapoznać się z poradami, jak przygotować tzw. plecak ewakuacyjny i co warto w nim umieścić.

fakt.pl / prawy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net