Będzie wojna? Były oficer wywiadu nie ma wątpliwości. „Putin już nie może się wycofać”

Były oficer brytyjskiego wywiadu Alex Younger w rozmowie z BBC stwierdził, że jego zdaniem prezydent Rosji Władimir Putin już nie ma możliwości wycofania się i musi zaatakować Ukrainę.

– Władimir Putin nie gra w szachy, ale w pokera – powiedział były oficer wywiadu. Dodał, że w chwili obecnej Kreml już nie może wycofać się z planów inwazji na państwo ukraińskie.

– W tym momencie nie widzę scenariusza, według którego Putin mógłby się wycofać, zadowalając przy tym oczekiwania, które sam wykreował – ocenił Younger i dodał, że „sytuacja wokół konfliktu rosyjsko-ukraińskiego staje się coraz bardziej niebezpieczna”.

– Putin postrzega obecną architekturę bezpieczeństwa jako nieakceptowalną i niebezpieczną dla Rosji. Nieakceptowalne dla niego jest to, że Ukraina zbliża się do Zachodu pod kątem współpracy militarnej, politycznej i ekonomicznej, a sam Zachód jest – zdaniem Putina – Rosji wrogi – ocenili z kolei Liana Fix i Michael Kimmage z think tanku German Marshall Fund. – To, do czego dąży, to rozwiązanie sojuszy łączących Ukrainę z Zachodem, których nie da się już rozwiązać jedynie dyplomacją – dodali.

We wtorek przedstawiciele brytyjskich władz poinformowali, że na terenie Ukrainy już działają aktywnie rosyjskie siły militarne. – Staje się jasne, że znacząca liczba powiązanych z rosyjskim wojskiem jednostek znajduje się już na Ukrainie – ogłosił brytyjski minister sił zbrojnych James Heappey.

Doniesienia Zjednoczonego Królestwa potwierdziła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). SBU poinformowała, że rozbito grupę sabotażystów, którzy szykowali atak. Według ukraińskiej bezpieki, grupa miała zaatakować infrastrukturę państwową i koordynowana była przez rosyjskie służby specjalne.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

4 komentarze do “Będzie wojna? Były oficer wywiadu nie ma wątpliwości. „Putin już nie może się wycofać”

 • 27 stycznia 2022 o 19:31
  Permalink

  sbek ukraiński i angielski tak mówi to wierzę!

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2022 o 21:37
  Permalink

  Anglosaskie kundle ujadają. Problem w tym, że to Amerykanom się spieszy i to oni nie mogą się już wycofać.

  Odpowiedz
 • 28 stycznia 2022 o 08:59
  Permalink

  Jeszcze nie słyszałem żdnego wojskowego, który by nie mówił o wojnie. Oni tylko wojna i wojna wielcy znawcy do podgrzewania atmosfery.

  Odpowiedz
 • 3 lutego 2022 o 21:37
  Permalink

  Polak vs brytyjczyk anglik
  marucha.wordpress.com/2022/01/25/polska-jako-narzedzie-polityki-anglosasow/
  wanderer
  2022-01-25 (Wtorek) @ 22:43:20

  To kwestia mentalnosci brytyjczykow. brytyjczycy sa ostrozni i nieufni, i w sprawach kluczowych brytyjczycy sluchaja tylko brytyjczykow, chocby brytyjczycy nawet nie mieli racji.
  brytyjczycy Beda grzeczni i brytyjczycy beda tolerowac kazdego kto nie jest brytyjczykiem, ale brytyjczycy zawsze beda mieli do niego dystans.

  U brytyjczykow nie istnieje „polska goscinnosc” i zespol cech i zachowan z tym zwiazanych.
  Nieufnosc i pragmatyzm – tak w skrocie mozna to nazwac.

  ps. brytyjczycy Zaufaja bardziej kolorowemu jesli pochodzil z bylych kolonii brytyjskich i posiada obywatelstwo brytyjskie, a w mniejszym stopniu potomkowi imigrantow z Europy kontynentalnej np Polakowi, chocby nawet urodzil sie w UK i mial obywatelstwo brytyjskie.

  Tak to w ogromnym skrocie wyglada Panie Antares. Nie wiem czy to da sie nauczyc w szkolach. To bardziej robota dla rodzicow i kwestia wychowania srodowiskowego

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net