17 maja 2024
Wojskowość

Błaszczak udostępnił zdjęcia powstających zapór na granicy. Komentarze bezlitosne. „My odstraszamy zaporami, oni nuklearnymi pociskami”

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o postawieniu zapór odstraszających na granicy z Rosją. Kolejne mają stanąć przy granicy z Białorusią. Zdjęcia zapór będące wyrazem zdolności obronnych państwa wywołały bezlitosne komentarze społeczeństwa.

– Rozpoczęliśmy prewencyjną rozbudowę zabezpieczeń na granicy z Rosją i Białorusią. To element naszej strategii obrony i odstraszania. Pierwsze umocnienia są już rozmieszczane na granicy z Obwodem Kaliningradzkim – napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Na udostępnionych zdjęciach widzimy zapory rodem z II wojny światowej, którymi szef MON chwali się w latach 20-tych XXI wieku.

Komentarze internautów wskazały jasno, że jakość „odstraszania” pozostawia wiele do życzenia.

– Ze tez Ukraińcy nie wpadli na ten genialny pomysł. Normalnie ruscy staliby do dziś pod granicą – ocenił twitterowicz Lib€rał. – Chorzy, zmarznięci, wycieńczeni migranci przechodzą przez 5,5 m stalowy, solidn płot wybudowany przez PiS za 1.6 mld zł na granicy z BY bez problemu Nawet po ponad 100 osób dziennie A tej zapory miałby nie sforsować ruski specnaz? – pyta Krzysztof Boczek. – Ukraińcom czołgi, amunicję, samoloty itd itd…. A tak wygląda strategia obrony Polski. Śmiać się k***a czy płakać? – napisał Daro.

– Was się powinno na taczkach wywieźć z kraju, najlepiej na Ukrainę, bo Wy jesteście świry. Nie mogę sobie darować, że ja na takie świry, na takie „małpy z brzytwą”, przez lata głosowałem – wyznał z kolei Andrzej M.

Adam Wielomski z kolei ocenił, że „nie widzi zagrożenia, by Rosja zaatakowała nas pierwsza”. Ponadto wskazał, że „te zasieki wyglądają raczej satyrycznie”.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Myślałem, że to fake i przyszedłem się upewnić, że to nie jest rosyjska dezinformacja. Proszę niech Pan powie, że ktoś się Panu włamał na konto i że to nieprawda – napisał z kolei vloger Krzysztof „Ator” Woźniak.

– To konto z tego serialu satyrycznego 'Ucho prezesa’? – pyta Adam Wojtasiewicz z nczas.com.

– U nas wrzuca się jakieś zasieki jako element odstraszania, podczas gdy domniemany wróg rozmieszcza ICBM z głowicami jądrowymi – skwitował założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

twitter.com / kontrrewolucja.net

fot. Tt/Mariusz Błaszczak

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net