Brytyjczycy pchają nas do wojny z Rosją. „Poprzemy Polskę, pomożemy im we wszystkim”

Zjednoczone Królestwo popycha Polskę do włączenia się w wojnę z Rosją poprzez przekazanie Ukrainie naszych myśliwców. Minister obrony Ben Wallace przekonuje, że „poprze Polaków, niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonają” zaś Brytyjczycy będą „chronić Polskę, pomożemy im we wszystkim, czego będą potrzebować”.

– Poprę Polaków, niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonają. Kraje, które graniczą z Rosją i Ukrainą, staną w obliczu bezpośrednich konsekwencji. Będziemy chronić Polskę, pomożemy im we wszystkim, czego będą potrzebować – przekonywał minister Wallace w rozmowie ze Sky News.

Dodał, że niewiele państw używa Mig-29 używanych także przez Ukrainę. Dlatego też rzekomo mało kto może w ten sposób wesprzeć Kijów w wojnie rosyjsko-ukraińskiego.

Zwrócił też uwagę na wyważenie korzyści między wzmocnieniem Ukrainy a zagrożeniem eskalacją konfliktu.

– Polska rozumie, że wybory, których dokona, nie tylko bezpośrednio pomogą Ukrainie, co jest dobrą rzeczą, ale także mogą wprowadzić ją na bezpośrednią linię ognia ze strony krajów takich jak Rosja czy Białoruś, i (Polska) musi skalibrować to ryzyko. To faktycznie duża odpowiedzialność ze strony prezydenta Polski i ministra obrony – podkreślił brytyjski minister obrony.

Twierdził też, że niezależnie od wyboru, Zjednoczone Królestwo będzie Polskę wspierać. Pytanie, ile warte są brytyjskie obietnice pomocy?

Przypominamy także, że wciąż niewyjaśnioną kwestią pozostaje sojusz Londyn-Warszawa-Kijów, o którym zrobiło się głośno na przełomie stycznia i lutego. Nie wiadomo, czy jakieś porozumienie osiągnięto, jakie były konkretne założenia układu ani czy dalej toczą się w tym temacie jakiekolwiek rozmowy

dziennik.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Brytyjczycy pchają nas do wojny z Rosją. „Poprzemy Polskę, pomożemy im we wszystkim”

  • 8 marca 2022 o 22:40
    Permalink

    Angole noech sami idą na wojnę z ruskimi a Polakom niech dają spokój my jeszcze pamiętamy 1939 i ich ,,POMOC” i 1945 gdy dzielili Polskę z amerykanami,ruskimi na czele.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net