15 czerwca 2024
Wojskowość

Była agentka FBI zaleca, by szkoły zakupiły koce balistyczne na wypadek strzelanin (WIDEO)

Była agentka FBI Maureen O’Connell w rozmowie z Fox News po strzelaninie w szkole w Teksasie w Ulvade komentowała kwestie bezpieczeństwa. Jej słowa zdaje się wywołały oburzenie lewicowej części odbiorców. Zaproponowała, by wyposażyć szkoły w koce balistyczne, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w szkołach. Jak podkreśliła, szkoły z obecnymi przepisami poważnie utrudniającymi posiadanie legalnie broni na jej terenie będą celami napaści, zaś jej propozycja jest niejako kontrą wobec propozycji przedstawicieli władz stanu, którzy z kolei proponują uzbrojenie nauczycieli.

O’Connell zaprzeczyła, jakoby strzelanina w szkole była „szokująca”. Zachęciła, by zdarzenie to było „ogólnokrajowym impulsem”.

– Są firmy, które to zrobią, przyjdą i przeprowadzą ocenę zagrożeń dla całej szkoły. Powiedzą: „To jest obszar podatny, którym możesz chcieć się zająć i tak właśnie sobie z tym poradzimy” – mówiła była agentka FBI.

Jak podkreśliła, szkoły powinny zakupić koce balistyczne, by w razie napaści można było nimi ochronić dzieci. – [Firmy] Mają koce, które można powiesić na ścianie. Są kolorowe i piękne, ale to są koce balistyczne. Są sposoby na zasłonięcie okien w klasie, by strzelec nie mógł namierzyć celu – wyjaśniła.

– Istnieje milion narzędzi od lat i „uderzamy w ten bęben”. Zacznijmy inwestować w nasze dzieci i ich bezpieczeństwo – podkreśliła.

Należy podkreślić, że jest to niejako kontrpropozycja wobec innych pomysłów, które zaproponowali przedstawiciele władz stanu. Senator Teksasu Ted Cruz oraz prokurator stanowy Ken Paxton proponowali bowiem umieszczenie w szkołach większej ilości uzbrojonych oficerów lub przekazanie broni nauczycielom. Prokurator Paxton w „Newsmax” podkreślił, że szkoły mogłyby „utrudnić w ogóle dostanie się do szkoły” w razie gdyby nauczyciele lub inni pracownicy szkoły „przeszli szkolenie i byli uzbrojeni”.

– Pierwsi ratownicy zazwyczaj nie mogą dotrzeć tam na czas, aby zapobiec strzelaninie. To po prostu niemożliwe, chyba że na każdym kampusie mają funkcjonariusza policji, co w wielu z tych szkół jest prawie niemożliwe – dodał prokurator. W rozmowie z Fox News zaś poparł uzbrajanie nauczycieli.

Z kolei senator Ted Cruz zaproponował większą ilość uzbrojonych funkcjonariuszy na terenie szkół. – Wiemy z przeszłości, że najskuteczniejszym narzędziem zapewniającym bezpieczeństwo dzieciom są uzbrojone organy ścigania na terenie kampusu – powiedział i dodał, że „kiedy dochodzi do morderstwa tego rodzaju, widzisz, jak politycy próbują je upolitycznić”.

– Widzisz Demokratów i wielu ludzi w mediach, których bezpośrednim rozwiązaniem jest próba ograniczenia konstytucyjnych praw obywateli przestrzegających prawa. To nie działa – stwierdził.

newsweek.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net