Chiny: Samoloty komunistów wleciały do strefy tajwańskiej. „Bombowce zdolne do przenoszenia głowic jądrowych”

Ministerstwo Obrony Tajwanu poinformowało wczoraj, że „19 samolotów wojskowych – w tym myśliwce i bombowce zdolne do przenoszenia głowic jądrowych – wkroczyło do tzw. strefy identyfikacji obrony powietrznej”. Chiński rząd ma już od jakiegoś czasu problemy z siłami powietrznymi komunistów.

Tajwan informował od ponad roku o powtarzających się misjach sił powietrznych komunistów w pobliżu wyspy. Dla Pekinu, Tajwan to separatystyczna prowincja.

Według chińskiego ministerstwa obrony, w niedzielnym locie komunistycznych maszyn dostrzeżono cztery bombowce H-6. – Mogą przenosić broń jądrową, a także samolot do zwalczania okrętów podwodnych – poinformował BBC.

Lot odbył się na północny wschód od wyspy Pratas, która znajduje się bliżej wybrzeża kontrolowanego przez Pekin, niż Tajwan. Ten w odpowiedzi rozmieścił system rakietowy oraz wysłał swoje samoloty bojowe.

– Strefa identyfikacji obrony powietrznej (ADIZ) to obszar znajdujący się poza terytorium i krajową przestrzenią powietrzną danego państwa, ale na którym obce statki powietrzne są nadal identyfikowane, monitorowane i kontrolowane w interesie bezpieczeństwa narodowego – podaje wp.pl.

Tajwan ostrzega, że zagrożenie ze strony Pekinu stale rośnie ze względu na coraz częstsze pojawianie się w strefie identyfikacji obrony powietrznej maszyn komunistów. Władze chińskie obawiają się, że komunistyczne siły mogą sparaliżować tajwańską obronę.

W czerwcu Tajwan poinformował, że siły lotnicze Pekinu wleciały do tajwańskiej strefy powietrznej. Było to 28 maszyn, w tym myśliwce oraz bombowce zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

Politycznie Chiny podzielone są na dwa obozy. Uznawane przez większość państw świata terytorium zajmowane przez komunistów posiada stolicę w Pekinie. Pozostałość państwa chińskiego zaś znajduje się na Tajwanie. Państwo to uznawane jest jedynie przez kilka małych i politycznie nieznaczących państw, jak np. Watykan.

Oba rządy stosują tzw. „politykę jednych Chin”. Oznacza to, że każde inne państwo może utrzymywać oficjalne stosunki dyplomatyczne tylko z jednym ośrodkiem władzy.

wp.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net