Co się dzieje na Ukrainie? Strzelanina w fabryce broni w Dnieprze. Otworzył ogień i zbiegł z dużą ilością amunicji. Nie żyje pięciu wartowników (FOTO)

W Dnieprze na Ukrainie ukraiński żołnierz otworzył ogień do wartowników w fabryce, zabijając pięciu i pięciu kolejnych raniąc. Następnie zabrał ze sobą duży zapas amunicji i zbiegł. W mieście trwała obława, zakończona po kilku godzinach ujęciem zamachowca.

Do ataku doszło około godz. 3 rano na terenie państwowej fabryki broni w Dnieprze. Żołnierze gwardii narodowej odbierali wówczas karabiny maszynowe. W pewnym momencie jeden z żołnierzy przeładował broń i otworzył ogień. Seria wymierzona w wartowników trafiła 10-u z nich. Pięciu wartowników zginęło.

– W mieście rozpoczęto policyjną operację Syrena. Alarmowo zwołano grupy policji i gwardii narodowej. Motywy napastnika nie są na razie znane. Na miejsce natychmiast pojechał dowódca gwardii narodowej  – powiedziała po ataku Aliona Matviejeva, rzecznik ukraińskiego MSW.

W Dnieprze ruszyły poszukiwania. Zamachowiec miał mieć przy sobie karabin Kałasznikowa oraz 7 tys. sztuk amunicji. Po kilku godzinach, około 9.30 mężczyznę ujęto. Wcześniej mieszkańcy Dniepra zgłosili kilka osób wyglądających ich zdaniem podejrzanie. Jedno ze zgłoszeń okazało się być tym właściwym.

rmf24.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net