23 czerwca 2024
Wojskowość

Czechy nie wyślą wojsk na pomoc Polsce w razie wojny? „Polska nie zostanie zaatakowana”

Były premier i kandydat na prezydenta Czech Andrej Babisz podczas debaty powiedział, że nie wysłałby na pomoc wojska do Polski, gdyby ta została zaatakowana. Dodał, że do ataku na Polskę nie dojdzie i „musimy temu zapobiec”.

Deklaracja padła podczas debaty wyborczej. Babisz powiedział, że nie chce wojny, lecz pokoju.

– W żadnym przypadku nie wysyłałbym naszych dzieci na wojnę. Polska nie zostanie zaatakowana, musimy temu zapobiec – stwierdził.

Dodał również, że pytanie jest dla niego czysto hipotetyczne.

– Pan Babisz żyje chyba w innym świecie. Przystąpiliśmy do NATO, aby zapewnić pokój, ponieważ jest to najsilniejsza organizacja obronna. Zawsze, gdy ktoś jest atakowany, inni przychodzą mu z pomocą – odparł były szef Komitetu Wojskowego NATO Petr Pavel.

Podczas debaty więcej mówiono o kwestii ukraińskiej oraz ewentualnej wojnie na terenie Polski lub państw bałtyckich oraz pomocy dla Kijowa. Babisz zwrócił uwagę, że wsparcie koordynowane jest przez Brukselę i NATO. Natomiast rząd w Pradze zapomina o własnych obywatelach.

Babisz zarzucił również, że Pavel chciałby posłać żołnierzy NATO na Ukrainę. Ten przekonywał, że chodzi jedynie o wsparcie dla misji humanitarnych.

Jak widać z tej tylko wymiany zdań, podział na obóz patriotyczne oraz globalistyczno-wojenny przybiera na konflikcie nie tylko w Polsce.

interia.pl / kontrrewolucja.net

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net