Departament Stanu ostrzega przed „nieuchronną inwazją militarną”. USA planują znaczne powiększenie ilości wojsk stacjonujących w naszym regionie

Departament Stanu USA poinformował rodziny pracowników swojej ambasady w Kijowie o „obawie nieuchronnej inwazji militarnej na Ukrainę”. Waszyngton zamierza też znacząco powiększyć liczbę wojsk w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Istnieją doniesienia, że Rosja planuje znaczące działania militarne przeciwko Ukrainie – podano w komunikacie Departamentu Stanu.

– Warunki bezpieczeństwa, szczególnie wzdłuż granic Ukrainy na okupowanym przez Rosję Krymie i na kontrolowanej przez Rosję wschodniej Ukrainie, są nieprzewidywalne i mogą się wkrótce pogorszyć – ocenili waszyngtońscy urzędnicy.

Według ustaleń Fox News, prezydent USA Joseph Biden rozważa wysłanie do państw tworzących tzw. wschodnią flankę NATO od 3 do 5 tys. dodatkowych żołnierzy. Do portów państw sojuszu miałyby z kolei trafić okręty amerykańskiej marynarki.

„New York Times” poinformował z kolei, powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji, że USA są w stanie „szybko” zwiększyć liczbę żołnierzy w regionie do nawet 50 tys. w razie eskalacji konfliktu na Ukrainie. NYT zaznacza, że decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu kilku dni.

PAP przypomina, że choć nie wiadomo, gdzie dokładnie trafiłyby amerykańskie wojska, to największy kontyngent amerykański znajduje się na terytorium Polski. Zgodnie z umową z 2020 roku, powinno na naszym terenie przebywać około 5,5 tys. amerykańskich żołnierzy. Ponadto wcześniej prezydent Biden wskazywał na Polskę i Rumunię, gdy mówił o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Departament Stanu ostrzega przed „nieuchronną inwazją militarną”. USA planują znaczne powiększenie ilości wojsk stacjonujących w naszym regionie

  • 24 stycznia 2022 o 17:51
    Permalink

    STRACONE POKOLENIE: RZĄDY TERRORU SANITARNEGO WIEDZĄ, ŻE POSUNĘŁY SIĘ „O JEDEN MOST ZA DALEKO”. WIĘC MUSZĄ COŚ WYMYŚLIĆ? „WOJENKO WOJENKO CÓŻES TY ZA PANI, ŻE NA TOBIE GINĄ CHŁOPCY MALOWANI”.
    CARPE DIEM!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net