29 września 2023
Wojskowość

Drony zaatakowały Moskwę. Kilka budynków mieszkalnych uszkodzonych (WIDEO)

Dziś rano drony zaatakowały Moskwę. Poinformował o tym mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin. Dwie osoby zostały ranne, zaś kilka budynków zostało „nieznacznie uszkodzonych”.

– Dron uderzył w górne piętra budynku mieszkalnego przy ul. Profsojuznaja 98. Elewacja i przeszklenia zostały uszkodzone. Nikt nie został ranny – podało źródło w Ministerstwie ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, którą zacytowała agencja RIA Novosti.

Część mieszkańców ewakuowano.

Drugi dron uderzył w 24-piętrowy blok przy ul. Atlasowej 11. Na miejscu odnaleziono szczątki, które najpewniej są częściami drona.

Agencja TASS przekazała, że na miejsce przybyła straż pożarna. Stwierdzono uszkodzenie elewacji, jednak nie doszło do pożaru.

– Według informacji służb medycznych żaden z mieszkańców budynków uszkodzonych przez drony nie odniósł poważnych obrażeń. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej, ale nikt nie trafił do szpitala. W miejscach, gdzie doszło do ataków, nadal pracują służby – napisał na Telegramie mer Sobianin.

Portal RBK powołujący się na źródła „zbliżone do rosyjskiego MSW” podał, że na terenie obwodu moskiewskiego zniszczono dziś rano łącznie ponad 10 dronów.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Rano reżim kijowski rozpoczął atak terrorystyczny bezzałogowymi statkami powietrznymi na obiekty w Moskwie. W ataku brało udział osiem bezzałogowców. Wszystkie wrogie drony zostały zneutralizowane – przekazało ministerstwo obrony Rosji.

Według Kremla, trzy drony zagłuszono systemem walki elektronicznej. Pięć zostało strąconych przez system Pancyr-S1. Z kolei użytkownik SHOT na Telegramie twierdzi, że łącznie wysłano 32 drony, z czego 19 zestrzelono, 10 zaczepiło się o drzewa, zaś trzy uderzyły w budynki mieszkalne.

Natomiast użytkownik BAZA podał, że do ataku ruszyło 25 dronów. Większość miała zostać zestrzelona w obwodzie moskiewskim.

rmf24.pl

fot. Twitter/Antyfarmazon/Euan MacDonald/MAKS 23 (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net