Eskalacja w Azji. Australijski minister: Musimy szykować się do wojny, to czerwona linia

Premier Australii Scott Morrison powiedział, że baza chińska na Wyspach Salomona to „czerwona linia”. Z kolei szef resortu obrony Australii Peter Dutton wprost mówi o konieczności przygotowania się do wojny. Co w tej jak najbardziej poważnej sytuacji jest jednak zabawne, to fakt, że ministrowie jednego z najbardziej totalitarnych państw w okresie Wielkiej Histerii używają wobec Rosji i Chin zarzutów o „autorytaryzm”.

W ubiegłym tygodniu Pekin podpisał umowę z Wyspami Salomona. Na jej mocy, Chiny mają zyskać prawo do stacjonowania swojej marynarki i personelu obronnego na terytorium Wysp Salomona.

Zachód ostrzega, że ten pakt „może zdestabilizować sytuację w całym regionie Oceanii”. Kwestia poszerzania wpływów w regionie przez Chiny oraz narastający w tej kwestii konflikt z USA według wielu ekspertów w niedalekiej przyszłości może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej.

Szef ministerstwa obrony Australii Peter Dutton w rozmowie z australijskimi mediami powiedział, że Australijczycy „powinni zaakceptować rzeczywistość naszych czasów”. – Musimy być realistami, że ludzie tacy jak Hitler i inni nie są tylko wytworem naszej wyobraźni lub że przeszli do historii. W tej chwili prezydent Putin jest gotów zabijać kobiety i dzieci. To się dzieje w roku 2022 – powiedział Dutton.

Skrytykował również „imperialistyczne zakusy” Pekinu i zaznaczył, że Chiny są „na bardzo przemyślanym kursie”. Wskazał też, iż jedynym sposobem na pokój jest „przygotowanie się do wojny i bycie silnym jako kraj”.

Wcześniej zaś w podobnym tonie wypowiadał się premier Australii Scott Morrison. Określił chińską bazę na Wyspach Salomona jako „czerwoną linię” dla jego rządu. Ostrzegał też przez „nowym łukiem autokracji” Pekinu i Moskwy.

Te ostatnie słowa brzmią jak kpina z Australijczyków. Należy przypomnieć, że Australia wybitnie wybijała się na tle państw tzw. Zachodu w kwestii wdrażania zasad Wielkiej Histerii. Do niesławnego obozu covidowego w Howard Springs trafiały rzesze osób, również te, które nie miały pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, zaś osoby sprzeciwiające się były brutalnie traktowane przez policję.

O ile nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie usprawiedliwiał przeróżnych zbrodni Chin czy Rosji, o tyle alternatywa, jaką przedstawia obecnie Zachód, za bardzo nie odstaje od tego, co chce narzucić Wschód.

wp.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net