10 czerwca 2024
Wojskowość

Finlandia dołączyła do NATO

Dziś Finlandia oficjalnie stała się członkiem NATO. Ceremonia przyjęcia odbyła się w Brukseli.

Przedstawiciele Finlandii przekazali w Brukseli dokument akcesyjny sekretarzowi stanu USA Antony’emu Blinkenowi. Po wymianie niezbędnych dokumentów między ministrem spraw zagranicznych Finlandii Pekka Haavisto i Blinkenem w kwaterze głównej NATO w Brukseli Finlandia została nowym członkiem sojuszu. Finlandia jest 31 członkiem NATO.

– Mam ogromną przyjemność złożyć na ręce sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena dokument przystąpienia Finlandii do NATO – powiedział Haavisto.

– Otrzymawszy dokument akcesyjny możemy ogłosić, że Finlandia stała się 31. członkiem Paktu Północnoatlantyckiego – ogłosił Antony Blinken.

– Dziś witamy Finlandię w NATO, w przyszłości mamy nadzieję powitać też Szwecję – mówił z kolei sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

– Finlandia ma teraz najsilniejszych sojuszników na świecie. Prezydent Putin chciał raz na zawsze zamknąć drzwi NATO – kontynuował i dodał, że Putin „osiągnął cel odwrotny od zamierzonego”.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Wcześniej przyjęcie do NATO blokowała Turcja. Ankara zmieniła zdanie w czwartek w minionym tygodniu.

Moskwa w odpowiedzi na przyjęcie Finlandii do NATO zapowiedziała zwiększenie obecności sił wojskowych w rejonie pogranicza rosyjsko-fińskiego. Z kolei rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił, że decyzja rządu w Helsinkach to „wkroczenie w bezpieczeństwo Rosji”.

interia.pl

fot. Tt/Oana Lungescu

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Finlandia dołączyła do NATO

 • W centrum Bolesławca doszło do awantury z udziałem amerykańskich żołnierzy z NATO. Zdaniem świadków, byli pod wpływem środków odurzających, a policja zwlekała z interwencją i traktowała ich pobłażliwe. Z nagrań wynika, że Amerykanie m.in. naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariusza polskiej Policji. Policja twierdzi, że nie doszło do rażącego złamania prawa.

  W sieci można znaleźć nagranie z tego zdarzenia. Na początku widać na nim Polkę, która trzymana jest przez Amerykanów.

  Jeden z Amerykanów dodatkowo nakazuje Polce, aby się go słuchała i wlecze Polkę po ulicy. Wówczas do awantury dołącza kilku innych mężczyzn, wzywających Amerykanów do pozostawienia Polki w spokoju.
  4 kwietnia 2023

  Fakty wskazują na to, że obecność baz amerykańskich NATO w Polsce ostatnio wywołuje napięcie nerwowe wśród Polaków. Według informacji przekazanych PAP przez Prokuraturę Krajową, między 2015 a 2018 r. 41 członków sił zbrojnych państw obcych, było lub nadal jest podejrzewanych o popełnienie przestępstw w 28 sprawach w Polsce. Najwięcej spraw (22 sprawy) dotyczy 35 członków sił zbrojnych USA NATO.

  Najgłośniejszy wypadek z udziałem żołnierzy USA NATO odbył się w 2017 roku w Żaganiu. Nocą trzej żołnierze NATO, korzystając z wolnego dnia, bawili się w centrum miasta. W drodze do koszar spotkali Justynę M. (19 l.), która wracała sama z dyskoteki do domu. Amerykanie złapali Polkę za ręce i próbowali zaciągnąć do ciemnej uliczki. Dziewczyna próbowała wzywać pomocy. Hałasy usłyszał Mirosław R., który wracał od przyjaciela. Pobiegł pomóc dziewczynie. Został jednak uderzony w głowę i skopany przez żołnierzy okupacyjnych USA NATO.

  Jeden z mieszkańców pobliskiego bloku zadzwonił na policję. Z uwagi na agresywne zachowanie Amerykanów, policja została zmuszona do użycia gazu. Okazało się, że żołnierze bandyci USA NATO byli kompletnie pijani. Mieli od 1,5 do 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Mirosław R. trafił do szpitala. Amerykanie zostali aresztowani, ale już rano ich wypuszczono. W Polsce sprawa bandytów z USA została umorzona.

  Grupa rasistowskich murzyńskich amerykańskich żołnierzy NATO pobiła miejscowego stomatologa oraz jego dwóch dorosłych synów.

  Znany w Skwierzynie stomatolog, mieszkający na osiedlu Grunwaldzkim, dostrzegł przez okno swojego mieszkania grupkę awanturujących się czarnoskórych mężczyzn (kopali w drzwi klatki, w której mieszkał stomatolog oraz głośno krzyczeli).

  Mężczyzna wraz ze swoimi dwoma synami zszedł na dół, by ich upomnieć. Czarni żołnierze z USA rzucili się na stomatologa oraz jego synów. Murzyni dotkliwie pobili Polaków. Jeden z potomków lekarza stracił przytomność. Amerykańscy rasistowscy żołnierze pozostali na służbie po pobiciu Polaków.

  W poniedziałek rano przed urzędem dzielnicy na Śródmieściu doszło do przepychanek.

  Polscy taksówkarze relacjonują, że grupa Ukraińców z Ubera i Bolta nie chciała wpuścić Polaków do kolejki, dlatego doszło do szarpaniny i sprzeczki.

  Wydział delegatury urzędu w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2 to jedyne miejsce w Warszawie, w którym można złożyć wniosek i odebrać uprawnienia taksówkarskie

  „Kierowcy ze Wschodu tworzą nielegalne kolejki. Nie chcą wpuszczać Polaków. W czwartek wypchnęli jedną dziewczynę.

  Wyrzucają taksówkarzy, którzy próbują wejść do urzędu. Poza tym tworzą nielegalną listę kolejkową i handlują numerkami pobranymi z samego rana. Cena to nawet 600 złotych” – jeden z polskich taksówkarzy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net